porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?
Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY? Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na ...
Jak własnoręcznie uszyć piękny strój dla wróżki na bal przebierańców?

Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska różdżka.

fot.: Photos.com
Kostium wróżki to jedno z najbardziej bajkowych i najpopularniejszych przebrań dla dzieci na karnawałowy bal przebierańców. Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska różdżka. Jak je zrobić?

Do czapki i czarodziejskiej różdżki warto dodać suknię z materiału w deseń nocnego nieba pełnego gwiazd, koniecznie z sierpem Księżyca. I mamy kostium na karnawałowy bal przebierańców jak z bajki. Pozostaje tylko nauka czynienia czarów…

Czapka wróżki

Łatwo ją zrobić z kartonu zwijając arkusz brystolu podobnie jak się zwija papierową „tutkę” na cukierki. Po zmierzeniu na głowie trzeba go skleić (można to sobie ułatwić pomagając przy krawędzi zszywaczem do papieru) i odpowiednio dociąć. Czapka wróżki powinna być naprawdę wysoka, ma przypominać wydłużony stożek. Trzeba więc pomyśleć o taśmach, które zawiązane pod brodą, będą ją w stanie utrzymać na głowie. Teraz należy ją wykończyć, można pomalować, ale najlepiej obciągnąć stożek wzorzystym materiałem. Można to zrobić na dwa sposoby: albo jednym kawałkiem materiału, albo pasami materiału, które okręcimy wokół czapki od jej postawy aż do samej góry. Uzyskamy wtedy na czapce dodatkowy spiralny rysunek. Nie można przy tym zapomnieć, że z materiału trzeba odkroić także taśmy do wiązania czapki, by przymocować je potem do kartonu (najlepiej przyszywając).

Ważny welon

Czapka wróżki powinna mieć powłóczysty, długi welon. Przez otwór w szczycie stożka trzeba więc przeciągnąć lekką jak mgiełka tkaninę, jedwabny szal albo też pęk kolorowych wstążek.

Niezbędna różdżka 

Na czarodziejską różdżkę najlepiej nadaje się gruby drut zakończony kulką (z takich, na jakich robi się szaliki czy swetry). Jeśli mamy druty w jaskrawym kolorze, nie trzeba nic więcej, jeśli natomiast są szare lub bure, warto drut obciągnąć sreberkiem czy złotkiem (np. z opakowania czekolady) albo też pracowicie obciągnąć złotą/srebrną wstążeczką. Do czarodziejskiej różdżki można też przymocować na złotej nitce jedną lub kilka gwiazdek.

Atrybuty nieobowiązkowe choć przydatne

Każdej Wróżce przydadzą uroku złote lub srebrne pantofelki. Ale nie martwmy się, gdy dziecko nie ma takowych. Zwykłe balerinki szybko zmienią się w srebrne lub złote pantofelki wróżki, gdy pomalujemy je farbą samochodową w sprayu. Czarny kot lub szklana kula będą dobrym uzupełnieniem stroju złej wróżki, ale... któż chciałby być złą? Pozostańmy więc przy wróżce dobrej.

>>> Więcej pomysłów na przebranie dla dziecka [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pomysły na przebrania na bale przebierańców - jakie są? Pomysły na przebrania na bale przebierańców - jakie są?

Ostatnia sobota karnawału wypada 14 lutego, mamy więc jeszcze trochę czasu na karnawałowe szaleństwa. Zabawę można urozmaicić urządzając bal przebierańców. Jak się przebrać na karnawałową zabawę, bal...

Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY? Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na bal karnawałowy dla dzieci. To także jedno z najbardziej przez dzieci lubianych, zwłaszcza przez dziewczynki. Powłóczysta...

Jak przebrać dziecko za krasnoludka? Jak przebrać dziecko za krasnoludka?

Twoje dziecko będzie miąło w przedszkolu albo żłobku bal przebierańców? Nie wiesz, za co przebrac swoją pociechę? Prosty do wykonania jest strój krasnoludka.

Aktualizacja: 30.12.2014 12:10
Autor: bkz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.