porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyczyścić wosk? Jak się pozbyć plam ze świec?
Jak wyczyścić wosk? Jak się pozbyć plam ze świec? Paskudne plamy z wosku fundujemy sobie nie tylko na ubraniach, ...
Z czego zrobić modną ozdobę na karnawał?

Jak zrobić kotylion? Modna ozdoba na sylwestra, karnawał, święta państwowe

Potrzebujesz ozdoby na choinkę lub modnego dodatku na bal karnawałowy? Kotylion zrobiony z różnokolorowych pasków papieru lub sztywniejszej tkaniny bądź kolorowych wstążeczek. Sprawdzi się w obu tych rolach. Jest łatwy i prosty do wykonania samodzielnie. Z jego własnoręcznym zrobieniem poradzą sobie także dzieci. Jak zrobić kotylion?

 

Kotylion na karnawał

  • Z grubego, ale niezbyt sztywnego papieru kolorowego wycinamy 2 podłużne paseki. Może to być papier w kolorze białym i zielonym, zielonym i czerwonym, czerwonym i srebrnym bądź złotym. Wybrać można dowolne zestawienia kolorystyczne - ważne, by związane były z karnawałem.

  • Gotowe paski składamy w harmonijki – jedną większą, i jedną mniejszą.

  • Harmonijki zwijamy wokół jednej z krawędzi paska, tak, aby utworzyły kółka, po czym brzegi sklejamy.

  • Z pozostałego papieru – w tym samym lub kontrastowym kolorze, wycinamy dwa kółka. Jedno musi być większe, o średnicy równej obwodowi złożonej w kółko harmonijki oraz drugie, zupełnie malutkie, równe obwodowi mniejszej harmonijki.

  • Większym podklejamy dużą harmonijkę od spodu, na niej przyklejamy mniejszą, a na samej górze umieszczamy małe papierowe kółko. Ozdoba gotowa. Miłej zabawy!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Przesądy i zwyczaje sylwestrowe – czyli jak przyczynić się do polepszenia nadchodzącego roku? Przesądy i zwyczaje sylwestrowe – czyli jak przyczynić się do polepszenia nadchodzącego roku?

Jakie są najbardziej znane przesądy noworoczne? Czego unikać, a co przynosi szczęście w sylwestrową noc?

SYLWESTER Z DZIEĆMI. Jak zorganizować przyjęcie sylwestrowe z dziećmi? SYLWESTER Z DZIEĆMI. Jak zorganizować przyjęcie sylwestrowe z dziećmi?

Sylwester i karnawał to czas dobrej zabawy, przyjęć i balów. Zwykle, kiedy wybieramy się na jakąś imprezę, zostawiamy dzieci pod opieką innej osoby. A gdyby tak w tym roku dla odmiany urządzić sobie...

Jak spędzić romantycznego sylwestra z ukochaną osobą? POMYSŁY na sylwestra WE DWOJE Jak spędzić romantycznego sylwestra z ukochaną osobą? POMYSŁY na sylwestra WE DWOJE

Najprościej odlecieć każdy wie jak. Ale może nie warto zaczynać nowego roku, zwłaszcza że będzie trzynasty, od całkowitego zamulenia, naspawania czy jak kto tam jeszcze określa stan po użyciu. Można...

Aktualizacja: 10.12.2012 12:45
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?

Paulina Kaszuba ma 30 lat, a od 13. roku życia ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.