porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak udekorować dom na KARNAWAŁOWE PRZYJĘCIE? Karnawał trwa tylko kilka tygodni, dlatego warto dobrze wykorzystać ten ...
Lampion z papieru - jak zrobić go własnoręcznie?

Jak zrobić LAMPION Z PAPIERU? Instrukcja KROK PO KROKU

Jak zrobić LAMPION Z PAPIERU? Instrukcja KROK PO KROKU

Lampion może stać się ozdoba domu czy ogrodu nie tylko w karnawale.

fot.: Photos.com
Kolorowe lampiony z papieru i bibułki mogą być ozdobą domu i ogrodu nie tylko w karnawale... Mówimy, jak zrobić samodzielnie piękny lampion.

Papierowe lampiony są równie łatwe do wykonania, jak efektowne. Najlepiej wyglądają w nocy, podświetlone od środka płonącym w nich ogniem.
Lampiony można zrobić z różnych materiałów; najprostszymi z nich są różne rodzaje papieru i bibuły. Efektowny, duży lampion możemy wykonać sami w kilka minut.

Co jest potrzebne do zrobienia lampionu:

  • arkusz gładkiej bibuły, 

  • tekturowy pasek,

  • kawałek drutu, 

  • nożyczki, 

  • klej,

  • długa linijka, 

  • nożyk do papieru, 

  • szczypce (kombinerki), 

  • igła.

Pracę zaczynamy od sklejenia dwóch przeciwległych boków arkusza bibułki; nie nakładamy za dużo kleju, bo delikatny materiał pofaluje się i pomarszczy.  W ten sposób arkusz przyjmuje postać wiotkiego walca. Usztywnią go dwie tekturowe obręcze: z kawałka bibuły odcinamy dwa paski szerokości centymetra. Zaginamy je w taki sposób, by utworzyły obręcz. Kółko powinno być tak duże, by idealnie mieściło się do wnętrza papierowego walca.
Całość montujemy: jeden pasek montujemy na dole, drugi na górze arkusza. W górnej obręczy robimy dwa małe otworki naprzeciw siebie; przeciągamy przez nie stalowy drucik. Zewnętrzne końce drutu wyginamy w małe haczyki, obejmujące tekturkę; wśrodku drut skręcamy, formując kółko. Do kółka możemy podwiązać nitkę, na której lampion zawiśnie. Do tego samego oczka przyczepiamy drugi kawałek drutu, z dwoma haczykowatymi zakończeniami: górną końcówkę zawijamy wokół oczka, dolny koniec wbijamy w świeczkę-podgrzewacz. Gdy drut przejdzie przez aluminiową osłonę na wylot, podginamy go tak, by zakończenie podtrzymywało świeczkę od dołu. Pamiętajmy, by tak dobrać średnicę lampionu i wielkość świeczki, by płomień nie dotknął ścianek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Karnawałowe dekoracje wnętrz: jak olśnić wystrojem wnętrz w czasie karnawału? Karnawałowe dekoracje wnętrz: jak olśnić wystrojem wnętrz w czasie karnawału?

Karnawałowa dekoracja wnętrz oznacza tylko jedno… Wszystkie chwyty dozwolone! Nasze mieszkanie może lśnić i błyszczeć, a musi przede wszystkim zachwycać! Jak wprowadzić do wnętrza mieszkania...

Jak zrobić KOSTIUM KSIĘŻNICZKI? Jak uszyć suknię na bal przebierańców? Jak zrobić KOSTIUM KSIĘŻNICZKI? Jak uszyć suknię na bal przebierańców?

Księżniczka, gdy jest córką księcia, powinna być ubrana elegancko acz powściągliwie, bo w innej sytuacji konflikt z królewną murowany. Jeżeli księżniczka to tylko (aż) tytuł należny członkini rodziny...

Jak udekorować dom na KARNAWAŁOWE PRZYJĘCIE?

Karnawał trwa tylko kilka tygodni, dlatego warto dobrze wykorzystać ten czas. Proponujemy zorganizowanie domowego przyjęcia karnawałowego z pięknymi dekoracjami.

Aktualizacja: 07.01.2013 09:39
Autor: jakjakmjak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.