porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak ozdobić dom na Wielkanoc?
Jak ozdobić dom na Wielkanoc? Wielkanocna dekoracja domu powinna kojarzyć się ze świeżą, budzącą się ...
Pomysł na oryginalne pisanki - jak ozdobić jajka metodą decoupage?

Jak zrobić pisanki metodą decoupage?

Jak zrobić pisanki metodą decoupage?

Wielkanocne ozdoby są może mniej popularne niż te związane ze świętami Bożego narodzenia, ale wcale nie muszą być mniej efektowne

fot.: Photos.com
Pisanki, kraszanki, drapanki, skrobanki … metod ozdabiania wielkanocnych jaj jest wiele. Jedną z najprostszych i najefektywniejszych, w dodatku nie wymagającą zdolności artystycznych, jest metoda decoupage. Jak ozdobić pisankę metodą decoupage? Jak mieć nowe ozdoby na Wielkanoc?

Za francuską nazwą decoupage kryje się nic innego jak naklejanie. I tak naszą pisankę możemy przepięknie udekorować naklejając na nią najrozmaitsze ozdoby. Możemy zrobić to na kilka sposobów, ale do każdego z nich będzie niezbędne jajko. Jeśli zdecydujemy się na prawdziwe – czy to gotowane na twardo czy w formie wydmuszki, warto aby jego skorupka była dokładnie przez nas wymyta. Możemy jednak kupić jajka drewniane lub styropianowe. Oprócz tego niezbędny będzie:

  • Pędzelek

  • Klej (najlepiej specjalny do decoupage, ale może być również klej do tapet)

  • Papierowe wycinki, serwetki

  • Nożyczki

  • Ewentualnie: farba akrylowa, lakier do decoupage’u

Jak ozdobić jajko metoda decoupage?

Jajko przed naklejaniem możemy (ale nie musimy) pokolorować farbą tworząc w ten sposób tło. Następnie wycinamy z papieru, gazet czy serwetek interesujące nas wzory, które chcielibyśmy nakleić na jajko (my polecamy te z serwetek z motywami wielkanocnymi). Mogą to być także ścinki, w których nasze jajko obtoczymy, tworząc „nowoczesną” pisankę. Jajko smarujemy klejem w wybranym przez nas miejscu i delikatnie umieszczamy obrazek (jeśli z serwetki to jedynie jej wierzchnią, pojedynczą warstwę).

Następnie jeszcze raz całość smarujemy klej, tym razem z wierzchu, dbając aby obrazek jak najściślej przylegał do jajka. Pamiętajmy, ze im mniejsze wzory naklejamy tym jest to łatwiejsze. Po przyklejeniu wszystkich obrazków jajko pozostawiamy do wyschnięcie. Ewentualnie na koniec możemy pomalować je specjalnym lakierem, który nada mu blasku i jeszcze mocniej utrwali nasze wzory.

I ozdoba na Wielkanoc gotowa!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić pisanki decoupage krok po kroku? VIDEO Jak zrobić pisanki decoupage krok po kroku? VIDEO

Decoupage jest wdzięczną techniką i można w ten sposób zdobić bardzo wiele przedmiotów. Ozdoby na Wielkanoc, czyli wielkanocne pisanki, również możemy wykonać decoupage. Zobacz, jak zrobić oryginalne...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Agnieszka Kotlarska. Kim była?

Agnieszka Kotlarska to polska aktorka, znana przede wszystkim z filmu ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.