porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OZDOBY WIELKANOCNE. Jak zrobić kurczaczka wielkanocnego z pompona? Wielkanoc tuż tuż. Najwyższy czas pomyśleć o ozdobach świątecznych. Najpopularniejsze ...
Pompon może być ozdobą sam w sobie, ale także posłużyć do wykonania wielkanocnego kurczątka

Jak zrobić pompon, z którego można zrobić wielkonocnego kurczaka?

Pompon z włóczki jest niezwykle łatwy do wykonania. Przygotowany z żółtej wełny może stać się korpusem kurczaczka. Ta "robótka ręczna" może być świetnym pretekstem do zabawy z dzieckiem. Mówimy, jak zrobić pompon?

Jak zrobić żółty pompon?

  • Aby zrobić pompon z włóczki przydadzą się: brystol, wełna, igła groszówka, nożyczki.

  • Na brystolu narysuj dwa identyczne kółka o dowolnej średnicy (tej wielkości będzie potem pompon) i je wytnij. W tych kółkach narysuj współśrodkowo mniejsze kółka - ich średnica nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża w stosunku do średnicy większych kół, bo wtedy pompon nie będzie efektowny. Podajemy więc przykładowe wymiary: duży okrąg 2 cm i mały 0,5 cm, duży 3 cm i mały 1 cm, duży 5 cm i mały 1,5 cm.

  • Wycinamy małe kółka z większych kół. Dwa brystolowe obwarzanki składamy tak, by idealnie do siebie pasowały.

  • Teraz przez otwór powstały po wycięciu mniejszych kółek przewlekamy włóczkę nanizaną na groszówkę. Wełna powinna miejsce przy miejscu pokrywać obręcz. Gdy karton zniknie pod włóczką, robimy kolejne "piętro" z włóczki. Wełnę nakładamy do czasu, aż otwór przez który ją przewlekamy stanie się zbyt ciasny, by przeszła kolejna nitka. Wtedy wełnę odcinamy.

  • Nożyczkami ostrożnie przecinamy wełnę wzdłuż zewnętrzengo obwodu koła, tak jakbyśmy chcieli rozciąć ziemię wzdłuż równika.

  • Ostrożnie odsuwamy od siebie kółka na odległość 2-3 mm. Widoczne między nimi pasmo włóczki wiążemy kawałkiem włóczki (jeśli chcesz pompon powiesić, zrób od razu pętelkę, jeśli zaś pompon na być korpusem kurczaczka - obetnij końce tuż przy suple).

  • Nadetnij brystolowe obręcze i je usuń. Rozwichrz wełniane pasemka i pompon gotowy! Jeśli chcemy zrobić kurczaczka, robimy drugi pompon, proporcjonalnie mniejszy, z którego powstanie głowa. Potem wystarczy zszyć obie części. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wydmuszka - Jak zrobić wydmuszkę z jajka? Wydmuszka - Jak zrobić wydmuszkę z jajka?

Wydmuszka wielkanocna, w przeciwieństwie do tradycyjnej pisanki, ma tę zaletę, że jest trwalsza - pisankę trzeba w końcu zjeść, a wydmuszka, pięknie ozdobiona, przetrwa do następnych świąt. Zobacz,...

Kurczaki z jajek na twardo. Jak zrobić oryginalną dekorację na Wielkanoc? Kurczaki z jajek na twardo. Jak zrobić oryginalną dekorację na Wielkanoc?

Jajka możemy wykorzystać w oryginalnych dekoracjach wielkanocnego stołu. Z łatwością zrobimy zabawne kwoki i kurczaki z jajek na twardo, czyli ptasią rodzinę. W jaki sposób? Sprawdź, jak zrobić...

JAK ZROBIĆ z DZIECKIEM PISANKI ze WZORAMI albo bez? JAK ZROBIĆ z DZIECKIEM PISANKI ze WZORAMI albo bez?

Bez pisanek trudno sobie wyobrazić sobie świąteczny stół, nie mówiąc już o koszyczku ze święconką! Podpowiadamy, jak można zrobić pisanki w domu, z jakich materiałów i w jaki sposób. Dla dzieci...

Aktualizacja: 24.11.2014 10:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.