porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?
Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców? Kostium wróżki to jedno z najbardziej bajkowych i najpopularniejszych przebrań ...
Aniołek – przebranie karnawałowe na wiele okazji

Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Powłóczysta szata, anielskie skrzydła i złocista gwiazdka to atrybuty małego aniołka.

fot.: Photos.com
Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na bal karnawałowy dla dzieci. To także jedno z najbardziej przez dzieci lubianych, zwłaszcza przez dziewczynki. Powłóczysta szata, anielskie skrzydła i złocista gwiazdka niejednej zawróci w głowie.

Przebranie za Aniołka spodoba się także dorosłym. Każdy chciałby mieć aniołka na balu... i w domu.

Co jest potrzebne na takie przebranie?

Do zrobienia aniołka wystarczy kawałek białego materiału, nożyczki z ząbkami, kilka ozdób choinkowych, najlepiej gwiazdki nanizane na złotym lub srebrnym druciku i skrzydła anielskie, które można kupić. Są dostępne naprawdę w wielu sklepach i na bazarowych stoiskach z zabawkami. I co więcej – warto to zrobić.

Dlaczego nie żałować wydatku na skrzydła anielskie?

…bo mogą stać się elementem także innego przebrania karnawałowego w przyszłym roku. Bale karnawałowe dla dzieci odbywają się przecież co rok. A jak nie bale, to przedstawienia teatralne czy pastorałki. Ponadto w wielu miejscach, wioskach, osiedlach i obejściach kultywuje się jeszcze zwyczaj kolędowania, a w niejednym domu to właśnie Aniołek rozdaje w wieczór wigilijny prezenty spod choinki. Skrzydła, ten jeden anielski atrybut wystarczy, by z każdego uczynić Aniołka. Raz kupione, posłużą więc na wiele okazji.

Jak zrobić anielską suknię?

Celowo piszemy zrobić, a nie uszyć, bo do tego nie potrzeba maszyny do szycia - wystarczy umiejętność ręcznego zszycia dwóch prostych kawałków materiału. Z przygotowanego materiału w białym kolorze trzeba wykroić przód i tył sukni łącznie z rękawami. Jak ktoś nie ma wprawy, może posłużyć się najpierw papierowym szablonem wzorowanym na ubraniu dziecka. Trzeba jednak pamiętać, by suknia była szeroka i długa do ziemi – lepiej więc wykroić ją nieco za dużą i po zmierzeniu dopasować. Wykrój przy szyi i rękawy, zamiast obszywania można wykończyć w prostszy i bardziej efektowny sposób, wycinając w ząbki nożyczkami (takimi z ząbkami, a jeśli materiał się strzępi, najlepiej zrobić to po podklejeniu brzegów tkaniny taśmą – może to być nawet taśma papierowa - taka sama jak do zabezpieczania ścian przed malowaniem, ważne tylko by była stosunkowo miękka i nie „drapała” pod szyją). W pasmanteriach dostępne są także specjalne taśmy, które przykleja się do materiału prasując żelazkiem.

Suknia bardziej wyrafinowana, a jednocześnie prostsza

Bardziej wyrafinowaną sukienkę dla aniołka zrobimy wtedy, gdy wybierzemy na nią materiał z gotowym haftem (oferują je na przykład sklepy z firankami z metra). Aby uzyskać dół anielskiej sukni tak przyozdobiony, trzeba wykroić suknię biorąc pod uwagę, by jej dół wypadł dokładnie na skraju materiału. Ale warto się postarać, bo taka suknia będzie piękniejsza i… prostsza do wykończenia. Skrajem sukni będzie gotowy fabrycznie brzeg materiału.

Co na głowę?

Anioły, jak wiadomo mają nad głowami złote aureole albo przynajmniej gwiazdki. Wiele wzorów dostarcza dawne malarstwo średniowieczne, renesansowe czy barokowe. Aureolę łatwo zrobić z gotowej ozdoby choinkowej dostępnej w postaci giętkiego, lekko usztywnionego łańcucha z gwiazdkami. Można też poprzestać na jednej większej gwieździe wyciętej z kartonu w złotym kolorze i przymocowanej do opaski na głowie dziecka (w razie braku gotowego łańcucha wystarczy więc gruby złoty papier lub niepotrzebne już opakowanie w złotym/srebrnym kolorze). Przed balem dziewczynkom warto zakręcić papiloty. Rozpuszczone włosy lub lepiej loczki ukryją wsuwki, którymi taką opaskę lub aureolę trzeba umocować na głowie, by nie spadłą w czasie zabawy. Chłopcom można zaproponować blond perukę z kręconymi lokami. Wtedy na pewno przebranie będzie całkowite. Zaskoczą zupełnie wszystkich kolegów.

>>> Więcej pomysłów na przebranie dla dziecka [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców? Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Kostium wróżki to jedno z najbardziej bajkowych i najpopularniejszych przebrań dla dzieci na karnawałowy bal przebierańców. Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska...

Jak przebrać dziecko za krasnoludka? Jak przebrać dziecko za krasnoludka?

Twoje dziecko będzie miąło w przedszkolu albo żłobku bal przebierańców? Nie wiesz, za co przebrac swoją pociechę? Prosty do wykonania jest strój krasnoludka.

Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka? Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Jak przygotować strój aniołka na jasełka albo karnawałowy bal? Kilka pomysłów na łatwe przygotowanie efektownego stroju.

Aktualizacja: 30.12.2014 12:04
Autor: bkz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Tadeusz Rydzyk i ciekawostki z jego życia

Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.