porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
WIELKANOC. Z czego zrobić STROIKI WIELKANOCNE? Gdzie można kupić dekoracje do stroików?
WIELKANOC. Z czego zrobić STROIKI WIELKANOCNE? Gdzie można kupić dekoracje do stroików? Zamiast kupować gotowe stroiki wielkanocne postaraj się zrobić je własnoręcznie. ...
Kiedy wypada KONIEC KARNAWAŁU 2013? Kiedy ostatnia sobota karnawału i OSTATKI?

Kiedy kończy się KARNAWAŁ 2013? Kiedy ostatki i początek Wielkiego Postu?

Kiedy kończy się KARNAWAŁ 2013? Kiedy ostatki i początek Wielkiego Postu?

Po tłustym czwartku czas na największe szaleństwo, czyli ostatnią sobotę karnawału (9 lutego). Wtedy to odbywają się największe, obowiązkowo przebierane imprezy, do białego rana.

fot.: Photos.com
Karnawał tradycyjnie zaczyna się w święto Trzech Króli, a kończy się 46 dni przed Wielkanocą. Ponieważ Wielkanoc jest świętem ruchomym, które wypada w różnych miesiącach - długość karnawału co roku jest inna. Kiedy w 2013 roku wypadają ostatki, czyli koniec karnawału?

Długość karnawału zależy od Wielkanocy, która jest świętem ruchomym. W 2013 roku Wielkanoc wypada 31 marca i 1 kwietnia. Karnawał kończy się 46 dni przed Wielkanocą. We wtorek przed Środą Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, obchodzimy ostatki.

W 2013 ostatki, a więc ostatni tydzień karnawału, zaczynają się 7 lutego w tłusty czwartek, kiedy tradycyjnie zajadamy się pączkami i faworkami, a kończą 12 lutego, dzień przed Środą Popielcową. Po tłustym czwartku czas na największe szlaleństwo, czyli ostatnią sobotę karnawału (9 lutego). Wtedy odbywają się największe imprezy do białego rana. Na karnawałową zabawę w 2013 roku nie mamy zatem zbyt dużo czasu - niecałe półtora miesiąca.

Kiedy kończy się karnawał 2013 i zaczyna Wielki Post? Kalendarz świąt

  • 7 lutego - tłusty czwartek
  • 9 lutego - ostatnia sobota karnawału
  • 12 lutego - ostatki, koniec karnawału
  • 13 lutego - Środa Popielcowa
  • 24 marca - Niedziela Palmowa
  • 28 marca - Wielki Czwartek
  • 29 marca - Wielki Piątek
  • 30 marca - Wielka Sobota
  • 31 marca - Wielkanoc
  • 1 kwietnia - lany poniedziałek
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
OSTATKI 2015. Kiedy kończy się karnawał 2015 roku? OSTATKI 2015. Kiedy kończy się karnawał 2015 roku?

Koniec karnawału w 2015 roku wypada 17 lutego o północy – 18 lutego to bowiem Środa Popielcowa. Karnawał 2014-2015 trudno więc uznać za wyjątkowo długi – tym bardziej jednak trzeba wykorzystać czas...

Aktualizacja: 08.02.2013 11:43
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.