porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi?
Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi? Środa Popielcowa, zwana Popielcem, to dzień, w którym rozpoczyna się ...
Kiedy skończy sie Wielki Post? Kiedy będzie Wielkanoc?

Kiedy kończy się Wielki Post? Kiedy wypada Wielkanoc?

Kiedy kończy się Wielki Post? Kiedy wypada Wielkanoc?

Kiedy skończy sie Wielki Post? Kiedy będzie Wielkanoc?

fot.: thinkstockphotos.com
W Środę Popielcową rozpoczął się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Kiedy kończy się Wielki Post i kiedy w tym roku rozpoczynają się Święta Wielkiej Nocy? Mówimy, kiedy wypada Wielkanoc.

Kiedy kończy się Wielki Post?

Wielki Post, który rozpoczął się w Środę Popielcową, 18 lutego, potrwa 46 dni, gdyż w oficjalną rachubę 40 dni nie wchodzą niedziele. Koniec Wielkiego Postu w 2015 roku następuje z momentem rozpoczęcia mszy w Wielki Czwartek, czyli 2 kwietnia. Wielki Czwartek jest pierwszym dniem Triduum Paschalnego, upamiętniającym Ostatnią Wieczerzę. W Wielki Piątek wspominamy śmierć Chrystusa na Krzyżu, pierwszym radosnym dniem jest zaś Wielkanoc. 

Kiedy w 2015 roku wypada Wielkanoc?

Wielkanoc to święto ruchome. Niedziela upamiętniająca Zmartwychwstanie Chrystusa (niedziela Wielkanocna) jest pierwszą niedzielą po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Data ta wywodzi się z tradycji żydowskiego święta Paschy. W tym roku będzie to 5 kwietnia – tego dnia wypada Wielkanoc 2015.

Drugi dzień świąt, czyli Lany Poniedziałek, wypadnie 6 kwietnia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zwyczaje wielkanocne - co powinno znaleźć się na świątecznym stole? Zwyczaje wielkanocne - co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

Tradycje towarzyszące Wielkanocy, najważniejszemu wydarzeniu w chrześcijańskim kalendarzu, są nieco inne w każdym kraju. Jakie są polskie zwyczaje i potrawy wielkanocne?

Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi? Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi?

Środa Popielcowa, zwana Popielcem, to dzień, w którym rozpoczyna się w Kościele katolickim Wielki Post – czas przygotowania do Wielkanocy. Jak wierni obchodzą Środę Popielcową? Czym jest dla nich...

Ile dni zostało do Wielkanocy? Kiedy święta?

Kiedy wypadają Święta Wielkanocne? Ile dni pozostało do Wielkanocy?

Aktualizacja: 17.02.2015 14:14
Autor: CM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.