porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pomalować bombki?
Jak pomalować bombki? Malowanie bombek nie jest trudne. Wystarczy puszka odpowiedniej farby i ...
Adwent w 2013 roku: Kiedy się zaczyna? W tym roku oznacza to, że ADWENT rozpoczyna się 2 grudnia 2012

KIEDY ZACZYNA się ADWENT w 2013 roku. Co to za święto, KIEDY SIĘ ZACZYNA, KIEDY SIĘ KOŃCZY ADWENT?

KIEDY ZACZYNA się ADWENT w 2013 roku. Co to za święto, KIEDY SIĘ ZACZYNA, KIEDY SIĘ KOŃCZY ADWENT?

A może sakiewki na słodycze?

fot.: Photos.com
Adwent, czyli okres poprzedzający Boże Narodzenie rozpoczyna się na cztery niedziele przed świętami, w tym roku jego rozpoczęcie przypada na 1 grudnia 2013 roku. Co to za święto, KIEDY SIĘ ZACZYNA i KOŃCZY?

Adwent to czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się na cztery niedziele przed świętami, a kończy w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Rozpoczęcie adwentu w tym roku wypada zatem w niedzielę 2 grudnia 2012 roku, a zakończenie również w niedzielę, 23 grudnia 2012 roku.

Adwent to czas refleksji mający przypomnieć nam okres oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa. Adwent rozpoczyna się tradycyjnie po Andrzejkach, kiedy to można się bawić i wróżyć. Andrzejki to ostatnia okazja do zabawy - w adwencie powinno się zachować wstrzęmięźliwość.

W pierwszą niedzielę adwentu – w Kościele katolickim – rozpoczyna się rok liturgiczny. 

ADWENT 2012: Co charakteryzuje okres adwentu? Obchody adwentu:

W kościele katolickim ksiądz nosi ornat w kolorze fioletowym, mający symbolizować czas pokuty, pojednania się z Bogiem. W kościele na ołtarzu stoi wieniec z czterema świecami, każdej niedzieli odpalana jest kolejna świeca, aż w końcu palą się wszystkie cztery i zwiastuje to koniec adwentu.

Tradycyjną mszą świętą jest tzw. rorata, msza odprawiana ku czci Marii Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę zwiastującą fakt, że zostanie matką Jezusa. Roraty odprawiane są bardzo rano, zwykle o godzinie 6.00.

ADWENT 2012 - WSZYSTKO O ADWENCIE >>

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić lampion na roraty? Jak zrobić lampion na roraty?

Lampion na roraty to konieczność, szczególnie gdy na nabożeństwo chodzi młody człowiek. Jak w prosty sposób przygotować efektowny lampion na roraty?

Jak zrobić KALENDARZ ADWENTOWY? [POMYSŁY +GALERIA ZDJĘĆ] Jak zrobić KALENDARZ ADWENTOWY? [POMYSŁY +GALERIA ZDJĘĆ]

Adwent, czyli oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia, można uatrakcyjnić i wspólnie z dzieckiem przygotować kalendarz adwentowy. Przedstawiamy dobre pomysły na kalendarz adwentowy. Mowimy, jak...

ADWENT 2012 KIEDY SIĘ ZACZYNA, kiedy KOŃCZY? Początek w niedzielę 2 grudnia 2012

Adwent w Kościele katolickim to czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W 2012 roku zacznie się 2 grudnia, w niedzielę. A skończy się w Wigilię. Kiedy zaczyna się adwent w 2012 roku?

Aktualizacja: 04.12.2013 09:42
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
GRAŻYNA KULCZYK: kim jest? Co osiągnęła jedna z najbogatszych kobiet w Polsce?

W tegorocznym rankigu najbogatszych kobiet przeprowadzonym przez „Wprost” Grażyna Kulczyk ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.