porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Tradycyjny żur na naturalnym zakwasie - jak zrobić pyszną zupę na śniadanie wielkanocne?
Tradycyjny żur na naturalnym zakwasie - jak zrobić pyszną zupę na śniadanie wielkanocne? Podczas wielkanocnego śniadania trzeba skosztować żurku – tak nakazuje staropolska ...
Na jaki kolor pomalować pisanki wielkanocne?

Kolory pisanek - poznaj znaczenie poszczególnych barw świątecznych jajek.

Kolory pisanek - poznaj znaczenie poszczególnych barw świątecznych jajek.

Na jaki kolor pomalować pisanki wielkanocne?

fot.: pixabay.com
Jak nakazuje tradycja, w Święta Wielkanocne malujemy pisanki. Co symbolizują poszczególne barwy wielkanocnych jaj? Jakie kolory wybrać, aby nadać konkretnego znaczenia swoim pisankom?

Kolor czerwony

Kolor czerwony na jaju wielkanocnym oznacza krew przelaną przez Chrystusa za grzechy, szczęście i nadzieję.

Kolor czarny

Pisanka pomalowana na kolor czarny symbolizuje wieczną pamięć.

Kolor niebieski i fioletowy

Kolor niebieski i fioletowy na pisankach oznacza żałobę wielkopostną. Kolory te symbolizują również zdrowie.

Kolor żółty

Jajka wielkanocne pomalowane na żółto symbolizują młodość, gościnność, szczęście.

Kolor różowy

Radość ze zmartwychwstania Chrystusa symbolizuje użycie koloru różowego na wielkanocnych jajkach.

Kolor zielony

Jajka wielkanocne pomalowane na kolor zielony to symbol rodzącego się życia i nadchodzącej wiosny.

Kolor pomarańczowy lub brązowy

Pomarańcz lub brąz na pisankach symbolizuje wytrzymałość i siłę

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kraszanki - w jaki sposób pomalować jajka za pomocą naturalnych barwników? Kraszanki - w jaki sposób pomalować jajka za pomocą naturalnych barwników?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świąt Wielkiej Nocy bez pisanek. Zdobienie jajek to świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pierwszy etap to uzyskanie kraszanek, czyli...

Zwyczaje wielkanocne - co powinno znaleźć się na świątecznym stole? Zwyczaje wielkanocne - co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

Tradycje towarzyszące Wielkanocy, najważniejszemu wydarzeniu w chrześcijańskim kalendarzu, są nieco inne w każdym kraju. Jakie są polskie zwyczaje i potrawy wielkanocne?

Jajka wielkanocne - tradycje wielkanocne związane z jajkami. Jajka wielkanocne - tradycje wielkanocne związane z jajkami.

Pisanki służyły nie tylko do ozdoby, ale także do zabawy. Miały też znaczenie w ludowej medycynie - chroniły zwierzęta przed chorobami, leczyły ludzi. Strzegły także domostwa przed złymi mocami,...

Aktualizacja: 08.07.2016 15:05
Autor: astarewicz - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.