porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić strój JÓZEFA na JASEŁKA?
Jak zrobić strój JÓZEFA na JASEŁKA? Jasełka to stały punkt programu przedszkoli i szkół. Kiedy dzieci ...
Dekorowanie bożonarodzeniowej choinki może stac sie prawdziwą sztuką

Modna choinka: klasyczna, ludowa, ekologiczna, jednobarwna, elegancka...

Modna choinka: klasyczna, ludowa, ekologiczna, jednobarwna, elegancka...

Jaka choinka jest modna? Ubrana na ludowo, ekologicznie cyz może prezentujaca chłodna i stonowaną elegancję?

fot.: sxc.hu
Dla dzieci ubieranie choinki to – obok prezentów – najfajniejsza część obchodów Bożego Narodzenia. Ta magia udziela się też dorosłym. Warto pamiętać, że choinka nie zawsze musi wyglądać tak samo. Można ją ubrać na różne sposoby. Jakie?

Zanim zaczniemy ubierać choinkę, warto zastanowić się, jak chcemy ją ubrać. W tym celu powinniśmy przejrzeć wcześniej ozdoby choinkowe, które spakowaliśmy w ubiegłym roku. Sprawdźmy, które z nich możemy jeszcze wykorzystać, czy można z nich stworzyć choinkę tematyczną, a jeśli nie – to jakie ozdoby powinniśmy kupić. Warto też sprawdzić, czy działają lampki choinkowe.

Choinka tradycyjna

Najczęściej spotykana w polskich domach. Wieszamy na niej wszystkie ozdoby, jakie mamy. W ten sposób obok nowych bombek pojawiają się stare, gromadzone przez naszych rodziców, a może i dziadków. To ulubiony sposób ubierania choinki przez dzieci, które rzadko kiedy przejmują się choinkowymi trendami (a takie też są!). Na takiej choince znajdziemy zarówno bombki, jak i wykonane w szkole czy przedszkolu ozdoby z papieru, cukierki, kolorowe łańcuchy i włosy anielskie.

Choinka na ludowo

Ten sposób ubierania choinki wymaga od nas dodatkowej pracy, bo niektóre ozdoby będziemy musieli wykonać sami. Na ludowej choince powinny wisieć pierniki, orzechy, jabłka czy ozdoby ze słomy i kolorowego papieru. W przygotowaniu ozdób, np. łańcuchów z kolorowego papieru na pewno chętnie pomogą nam dzieci. Dawniej zamiast lampek na choince umieszczano świeczki. Na naszej ludowej choince, dla bezpieczeństwa (zwłaszcza jeśli mamy dzieci) lepiej powiesić po prostu lampki w kształcie świec.

>>> Boże Narodzenie: jak ubrać choinkę w stylu eko? [GALERIA INSPIRACJI – KLIKNIJ!]

Warto pamiętać, że ludowe ozdoby choinkowe mają swoje znaczenie. Wiszące na choince jabłka mają nam zapewniać urodę oraz zdrowie. Dobrobyt oraz siłę przyniosą nam orzechy zawinięte w sreberka. Dzwoneczki to symbol dobrej nowiny, łańcuchy zacieśniają rodzinne więzi, lampki (światło) chronią przed złem, a gwiazdy (tak jak Gwiazda Betlejemska) wskazują drogę.

Choinka ekologiczna

To jeden z najmodniejszych choinkowych trendów. Czy choinka ekologiczna powinna być sztuczna czy prawdziwa – tu zdania są podzielone. Wiadomo na pewno, co powinno się na niej znaleźć. Wiszą na niej ozdoby ze słomy (aniołki, zwierzęta), z papieru, robione na szydełku, plastry suszonych owoców, ciasteczka. Możemy na niej powiesić też znalezione w lesie szyszki. Wiele z ozdób na ekologiczną choinkę kupimy na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Choinka elegancka

Tak przyozdobione choinki często można spotkać w biurach i niektórych sklepach. Choinka elegancka jest stonowana, wieszamy na niej tylko dwa rodzaje ozdób, np. bombki i gwiazdki. Nie może być ich przy tym zbyt wiele. Należy się również ograniczyć do dwóch pasujących do siebie kolorów.

Choinka w jednym kolorze

Wieszamy na niej ozdoby tylko w jednym kolorze, ale o różnych kształtach. Możemy więc powiesić bombki, sople, aniołki, gwiazdki. Wszystko, co mamy w wybranym kolorze i jego odcieniach. Dzięki temu choinka, choć jednokolorowa, będzie różnorodna. Jeśli zdecydujemy się na biel i srebro, stworzymy prawdziwie zimową choinkę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
BOŻE NARODZENIE: Jak klasycznie udekorować choinkę? BOŻE NARODZENIE: Jak klasycznie udekorować choinkę?

To, jak ubierzemy choinkę, zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Oczywiście co roku wyznaczane są trendy obowiązujące na świątecznych drzewkach, np. motyw folklorystyczny, gdzie ozdoby...

Jak ubrać choinkę? MODNE kolory i ozdoby [ZDJĘCIA] Jak ubrać choinkę? MODNE kolory i ozdoby [ZDJĘCIA]

Modnie ubrana choinka to największa ozdoba domu w czasie świąt. Dobrze jest więc zainteresować się aktualnymi trendami w ubieraniu bożonarodzeniowego drzewka. Co warto o nich wiedzieć? Odpowiedź w...

Ekologiczne ozdoby choinkowe. Jak zrobić ekologicznego aniołka? Ekologiczne ozdoby choinkowe. Jak zrobić ekologicznego aniołka?

Oryginalny, leśny aniołek. Wprowadzi do naszego domu leśne zapachy i oczaruje swoim wdziękiem świątecznych gości.

Aktualizacja: 02.12.2014 14:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]
Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]

Edyta Bielak-Jomaa będzie nowym Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Podczas ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.