porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Sukienki komunijne - lepiej uszyć czy kupić gotową?
Sukienki komunijne - lepiej uszyć czy kupić gotową? Sukienki komunijne to problem wielu rodziców - szyć, kupować, co ...
Alternatywa dla wagarów - co robić w pierwszy dzień wiosny w szkole? Jak uczcić przybycie wiosny w szkole?

Pierwszy dzień wiosny w szkole – jak go spędzić?

Pierwszy dzień wiosny w szkole – jak go spędzić?

Jak uczniowie mogą uczcić pierwszy dzień wiosny w szkole?

fot.: Photos.com
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – w 2014 r. wypada w piątek. Jak uczniowie mogą uczcić pierwszy dzień wiosny w szkole?

Pierwszy dzień wiosny w szkołach to tradycyjny, choć oficjalnie nieuznawany przez władze szkolne, dzień wagarowicza. I choć od lat dyrekcje szkół starają się zniechęcić dzieci i młodzież do pielęgnowania tej tradycji, to pewnie jak co roku część uczniów zdecyduje się uczcić przybycie wiosny ucieczką z lekcji. Ten pomysł może się skończyć restrykcjami – zawieszeniem w prawach ucznia czy wezwaniem rodziców do szkoły. Jak zorganizować obchody pierwszego dnia wiosny w szkole, by były ciekawą alternatywą dla wagarów? Warto sprawić, by pierwszy dzień wiosny był naprawdę zwariowany i nie całkiem serio.

Pomysły, jak obchodzić pierwszy dzień wiosny w szkole

Kolorowy orszak – w pierwszy dzień wiosny uczniowie mogą się przebrać w zwariowane kostiumy, założyć peruki i maski. Mogą wybrać przebrania indywidualne albo całą klasą ustalić temat przewodni, np. lata 60-te, 70-te... i wszyscy starają się skompletować stroje zgodnie z tym motywem. Jeśli nauczyciele się zgodzą, to podczas lekcji kolorowy orszak może wyruszyć na mały obchód ulicami miasta.

Konkurs na zieloną wiosnę na głowach – na lekcjach dzieci mogą przygotować z bibuły, ziół, traw i kwiatów zielone nakrycia i dekoracje głowy. Osoba, która będzie mieć najbardziej oryginalnie i ciekawie przybraną głowę, zwycięży w konkursie.

Gazetka szkolna – pierwszy, wiosenny numer szkolnej gazetki musi być zwariowany – można trochę poszaleć i delikatnie zakpić z kadry szkolnej.

Dzień Talentów – to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall z 2011 r. Zamiast zwykłych lekcji w pierwszy dzień wiosny nauczyciele mogą organizować dzień talentów – każdy uczeń może przedstawić swoje zainteresowania, uzdolnienia i umiejętności.

>>> Jak zatrzymać uczniów w szkole 21 marca? Pomysły dla szkół [KLIKNIJ!]

Wycieczki do muzeum czy ciekawych miejsc w najbliższej okolicy.

Rajdy wiosenne do najbliższego lasu lub parku w poszukiwaniu pierwszych śladów wiosny.

Kino – to zawsze jest dobry sposób, by zniechęcić dzieciaki do wagarowania, które polega głównie na szwendaniu się bez celu po mieście.

• No i oczywiście można także w ramach przywitania wiosny (niektórzy twierdzą, że nawet trzeba) utopić albo spalić marzannę!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Z czego zrobić EKOLOGICZNĄ MARZANNĘ? Pomysł na recyklingową marzannę Z czego zrobić EKOLOGICZNĄ MARZANNĘ? Pomysł na recyklingową marzannę

W pierwszy dzień wiosny warto odwołać się do tradycji i utopić marzannę. Ale żeby móc to zrobić najpierw trzeba ją stworzyć. Podpowiadamy, z czego zrobić ekologiczną marzannę na pierwszy dzień wiosny.

Jak utopić marzannę? [TRADYCYJNY RYTUAŁ TOPIENIA MARZANNY] Jak utopić marzannę? [TRADYCYJNY RYTUAŁ TOPIENIA MARZANNY]

Masz już dość śniegu i zimna? Chcesz przepędzić zimę? Spróbuj staropolskiego zwyczaju topienia marzanny, kukły symbolizującej zimę i zło. Dowiedz się, jak zrobić marzannę, jak ją utopić i jakich...

Pierwszy dzień wiosny w szkole. Zamiast dnia wagarowicza – dzień talentów? Pierwszy dzień wiosny w szkole. Zamiast dnia wagarowicza – dzień talentów?

Pierwszego dnia wiosny polscy uczniowie oprócz topienia marzanny kultywują też inną, mniej zaszczytną tradycję. 21 marca uchodzi przecież za dzień wagarowicza! Co robią nauczyciele, aby zatrzymać...

Aktualizacja: 20.03.2014 09:12
Autor: EOS
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.