porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kartki dla Babci i Dziadka - gdzie kupić oryginalne karty, robione ręcznie?
Kartki dla Babci i Dziadka - gdzie kupić oryginalne karty, robione ręcznie? Dzień Babci i Dziadka – przedstawiamy wam wyjątkową galerię kartek ...
Pomysły na walentynkę z modeliny, płótna, włóczki i ciasta

Pomysły na oryginalną KARTKĘ WALENTYNKOWĄ. Jak samodzielnie zrobić WALENTYNKĘ?

Pomysły na oryginalną KARTKĘ WALENTYNKOWĄ. Jak samodzielnie zrobić WALENTYNKĘ?

Samodzielnie wykonana kartka walentynkowa z pewnością bardziej ucieszy ukochaną osobę, niż gotowiec kupiony w sklepie. 

fot.: Photos.com
Jeśli mówimy „kartka walentynkowa”, od razu na myśl przychodzi nam rodzaj papierowej pocztówki ozdobionej sercami, ustami, czy rysunkami obejmującej się pary zakochanych... A przecież tzw. walentynka, czyli wyznanie uczuć w formie pisemnej, nie musi mieć tak banalnej oprawy.

Kartki walentynkowe kojarzą nam się zwykle z banalnymi papierowymi gotowymi pocztówkami, które można kupić w sklepie. Całość utrzymana jest w kolorach, w których przeważa czerwień, symbol miłości i namiętności. W ofercie handlowej przeważa jednak kicz i stereotyp. A przecież zapewnienie w walentynki o uczuciach, naszych uczuciach, do osoby, która jest dla nas jedyna i niepowtarzalna, też powinno być jedyne i niepowtarzalne. Dlatego proponujemy własnoręczne wykonanie tzw. kartki walentynkowej.

Piszemy „tak zwanej”, bo wyraz kartka jest tu mylący. kartka walentynkowa wcale nie musi być z papieru - mamy dla was cztery propozycje wykonania jej z: materiału, masy plastycznej, ciasta i włóczki. Nie ukrywamy, że trzeba mieć nieco zdolności manualnych, dlatego podajemy kilka rodzajów surowców, z których własnoręcznie możecie wykonać kartkę na walentynki.

Walentynka z materiału

Rozmiar i kształt kartki walentynkowej zostawiamy wykonawcom. To od ich wyobraźni zależy, w jakim ona będzie kształcie - prostokątnym, jak tradycyjna, kwadratowym, trójkątnym, czy kształcie serca. Materiałem do jej wykonania może być płótno, len, jedwab, filc, etc. Na nich możemy piórkiem lub pędzelkiem napisać tekst wyznania miłosnego – własny z serca płynący (!) – a nie zaczerpnięty z kartek walentynkowych z empik-u.

Obok tekstu malujemy, wyszywamy lub naklejamy ilustracje, jakie wyobraźnia nam podpowie. Nie muszą to być czerwone serca i karminowe usteczka. Lepiej pomyśleć o czymś oryginalnym, np. zamieścić rekwizyt lub ilustrację miejsca, gdzie odbyła się wasza pierwsza randka albo zamieścić zdjęcie (a kto utalentowany plastycznie może namalować) z waszego ślubu, podróży poślubnej, wspaniałych wakacji, sylwestra, albo wyobrażenie waszego niezrealizowanego marzenia.

Rodzajem materiałowej pocztówki walentynkowej może być też tzw. patchwork. Wykonuje się go metodą zszywania i naszywania różnorodnych kawałków materiałów. Na przykład taka kartka walentynkowa może być zszyta z kwadratów, z których każdy byłby obrazkową historią waszej miłości. Surowców do wykonania tych pocztówek jest mnóstwo – włóczka, różnorodne skrawki materiałów, wstążki, sznurki, rzemyki, koraliki lub cekiny.

Kartka walentynkowa z masy plastycznej

Mówiąc - pocztówka z masy plastycznej - mamy na myśli przede wszystkim – modelinę. Surowiec ogólnie dostępny i łatwy w użyciu. Ambitniejsi, a i zręczniejsi manulanie mogą sięgnąć po masę solną, którą mozna łatwo wykonać samodzielnie.  My zostańmy przy modelinie. Również w tym przypadku kształt waszej pocztówki walentynkowej zależy od was. Musicie wiedzieć, co za jej pomocą chcecie powiedzieć kochanej (kochanemu). Ozdoby na kartce walentynkowej też można wykonać z tej samej materii czyli z modeliny. Niespotykanie cierpliwym proponujemy np., napisanie tekstu - jeśli taki planujecie - drobniutkimi koralikami, cekinami, kamyczkami etc. Pamiętajcie, żeby po wykonaniu modelinowej pocztówki utwardzić ją w sposób, jaki jest podany na opakowaniu (temperatura, światło).

Walentynka z ciasta

Kartka walentynkowa z ciasta na pewno spodoba się tym, którzy lubią piec. Najlepiej wykonać ją z ciasta piernikowego, bo jest ciekawe kolorystycznie. Niekoniecznie zaś musi to być – piernikowe serce. Powtarzamy – wybór kształtu kartki walentynkowej należy do wykonawcy. Do ozdobienia piernikowej pocztówki walentynkowej użyjmy produktów z szerokiej gamy ozdób spożywczych (lukry, posypki, czekolada, itd.), łącznie z owocami. Jeśli chcemy, by obdarowana osoba nie schrupała dzieła naszych rąk, można ozdobić je niejadalnymi koralikami, wstążeczkami, cekinami. Co do ilustracji, proponujemy, by nie była nazbyt oczywista. Postarajcie się odwołać do waszych wspólnych przeżyć, uczuć, doświadczeń... Pamiętajcie - ma być oryginalnie i niepowtarzalnie. Tak jak wyjątkowe i niepowtarzalne jest wasze uczucie!

Kartka walentynkowa z ... włóczki

O wykonanie pocztówki walentynkowej z włóczki mogą się pokusić ci, którzy biegle władają drutami lub szydełkiem. Kształt pocztówki – do znudzenia podkreślamy – zależy wyłącznie od wyobraźni wykonawcy. Podobnie jak zdobienia i treści. Można je naszyć na wydzierganą „kartkę”, używając praktycznie nieograniczonej liczby surowców. Zdobienia można też od razu wpleść w wykonywaną pracę, chodzi np. o sposób w jaki wykonuje się wzory na swetrze. Nie znaczy to jednak, że przy robieniu tego rodzaju walentynki konieczne jest sięgnięcie po szydełko lub druty. Jeśli ktoś bez ich pomocy wymyśli, jak wykonać z tych surowców pocztówkę walentynkową będzie wspaniale.

Podsumowują: by zrobić niebanalną kartkę walentynkową potrzeba dobrej chęci, dobrego pomysłu, i dużo serca - na pewno się uda. Zatem do dzieła, bo do 14 lutego - nie zostało wiele czasu!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Walentynki - O czym warto pamiętać, przygotowując romantyczną kolację. Walentynki - O czym warto pamiętać, przygotowując romantyczną kolację.

Walentynki to jedyny wieczór w całym roku, w którego menu nie może zabraknąć romantycznych akcentów. Niekoniecznie muszą to być afrodyzjaki. Pamiętaj, że także najprostszy posiłek odpowiednio podany...

Trójwymiarowa KARTKA NA WALENTYNKI – instrukcja krok po kroku [VIDEO] Trójwymiarowa KARTKA NA WALENTYNKI – instrukcja krok po kroku [VIDEO]

Najpiękniejszym prezentem na walentynki jest własnoręcznie zrobiona kartka walentynkowa w oryginalnym stylu. Takie dzieło, wolne od zbędnych kwiatków i serduszek, może dostać nawet prawdziwy macho!...

Życzenia walentynkowe SMS. Jaką wiadomość przesłać ukochanej osobie? Życzenia walentynkowe SMS. Jaką wiadomość przesłać ukochanej osobie?

Zbliżają się walentynki. W tym dniu często wysyłamy ukochanym osobom miłosne SMS-y. Wierszyki walentynkowe możemy napisać samodzielnie lub skorzystać z gotowych wzorów. Przestawiamy kilka ciekawych...

Aktualizacja: 09.02.2015 15:17
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.