porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaki PREZENT dać dziecku na PIERWSZĄ KOMUNIĘ? Lista prezentów dla chłopców i dziewczynek Co roku powstają też listy prezentów, których podobno dzieci oczekują. ...
Dla pokolenia wychowanego na tradycyjnych bajkach Andersena treści współczesnych książek dla dzieci są często zaskakujące. Nie odrzucaj naprawdę fajnej książki tylko dlatego, że opowiada... o kupie.

PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA - jakie KSIĄŻKI ucieszą twoje dziecko?

PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA - jakie KSIĄŻKI ucieszą twoje dziecko?
Książki kupuj w prawdziwych księgarniach, gdzie możemy liczyć na fachową pomoc zaznajomionej z tematem obsługi. fot.: Photos.com
Książka jest ważna. Już od dziecka wprowadza nas w inne światy, uczy, rozśmiesza, pozwala zrozumieć własne emocje i buduje zmysł estetyki. Lektury dla swojego dziecka wybierajmy więc ze szczególną starannością. Czym się kierować przy tym niełatwym wyborze? Podajemy sprawdzone wskazówki i podpowiedzi.

Rynek książek dla dzieci jest bardzo bogaty. Niestety trudno się w nim odnaleźć, tak aby wyłuskać najbardziej wartościowe pozycje. Czym się kierować przy wyborze książki?

Oprawa graficzna. To ważne kryterium przy ocenie książki dla dzieci, ale pamiętaj, że dzieciom nie zawsze podobają się te same obrazki, co tobie. Poza tym w myśl zasady, by nie oceniać książki po okładce, zawsze warto zapoznać się z treścią.

Treść. Treści współczesnych książek dla dzieci są czasami zaskakujące dla pokolenia wychowanego na bajkach Andersena. Tak więc możesz odrzucić jakąś naprawdę fajną książkę, tylko dlatego, że opowiada... np. o kupie.

Wydawnictwo. To świetny trop. Wybierając książki ze swoich ulubionych wydawnictw dziecięcych na pewno się nie zawiedziesz. Wydawca dba o trzymanie określonego poziomu, dba o styl i treść za ciebie.

Jedno jest pewne. Nie chodzimy po książki do supermarketu. Wybieramy prawdziwe księgarnie, a najlepiej autorskie księgarenki, księgarnio-kawiarnie i inne kameralne miejsca, w których możemy liczyć na fachową pomoc zaznajomionej z tematem obsługi.

5 książek dla dzieci, które nigdy się nie znudzą:

1. D.O.M.E.K., D. i A. Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry - pięknie ilustrowana, porywająca książka o... architekturze współczesnej. Nadaje się i dla trzylatka i dla ośmiolatka.

2. Małe Mózgofalki poznają ludzkie ciało, C. Bingham, G+J RBA Wydawnictwo - edukacyjna książeczka wprowadzająca w tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała za sprawą zabawnych komentarzy małych Mózgofalek.

3. Wesoła Gromadka, B. Butenko, Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Zbiór rymowanek nie pozbawionych czarnego poczucia humoru. Bohdan Butenko zachwyca kolejne pokolenia.

4. Miasteczko Mamoko, D.i A. Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry - książka bez liter, do wnikliwego oglądania. Przygody mieszkańców miasta Mamoko fascynują małych i dużych.

5. Atlas najdziwniejszych zwierząt świata, P. Hammond, Wydawnictwo Vesper - zbiór najbardziej zdumiewających przedstawicieli fauny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PREZENT DLA DZIECKA. Jak wybrać prezent dla 9-latka? PREZENT DLA DZIECKA. Jak wybrać prezent dla 9-latka?

Najlepiej zajrzeć, co dziecko wpisało do listu do św. Mikołaja, a jeżeli nie wierzy już w gusła, podpytać, co najbardziej lubi robić.

DZIEŃ DZIECKA - jaki prezent dla przedszkolaka? DZIEŃ DZIECKA - jaki prezent dla przedszkolaka?

Dzień Dziecka to frajda przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Ten dzień zwykle kojarzy się z jakąś nową, modną zabawką. Czym w tym roku zaskoczyć dziecko? Mówimy, jaki prezent najlepszy dla...

DZIEŃ DZIECKA - jaki prezent dla nastolatka? DZIEŃ DZIECKA - jaki prezent dla nastolatka?

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, nawet tych, które dawno skończyły 18 lat. Niestety, wielu rodziców nie ma pojęcia, w jaki sposób obdarować swoją nastoletnią pociechę, by trafić w jej gust....

Aktualizacja: 25.05.2012 11:51
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.