porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Linie cmentarne w Warszawie: jak dojechać na Cmentarz Północny?
Linie cmentarne w Warszawie: jak dojechać na Cmentarz Północny? Jak co roku na Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Miejskiego w ...
JAK ZROBIĆ KOTYLION? Wykonaj kotylion na 11 listopada ze swoim dzieckiem. Jak zrobić kotylion

Święto Niepodległości 11 listopada - Jak wykonać kotylion? ZRÓB TO SAM kotylion z bibuły

Święto Niepodległości 11 listopada - Jak wykonać kotylion? ZRÓB TO SAM kotylion z bibuły
W intenecie można również obejrzeć filmiki instruktażowe ja wykonać kotylion. fot.: youtube
Dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły. Jeżeli nie masz pomysłu, jak zapełnić swojemu dziecku ten wolny czas, połącz przyjemne z pożytecznym - lekcję patriotyzmu z zajęciami praktycznymi. Wykonaj ze swoim dzieckiem niepodległościowe kotyliony. Jak zrobić kotylion? Jak z bibuły wykonać kotylion na święto Niepodległości 11 listopada?

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami młodzieży w Pałacu Prezydenckim, żeby wspólnie z nimi wykonać biało-czerwone kotyliony na Święto Niepodległości 11 listopada. Na oficjalnej stronie internetowej prezydenta (www.prezydent.pl) znajduje się dokładna instrukcja, jak wykonać kotyliony. Dla rodziców jest to świetna okazja, żeby spędzić czas ze swoimi dziećmi i przeprowadzić lekcję patriotyzmu bez zbędnego patosu.

Zanim zabierzesz się do pracy, przygotuj

 1. Dwie wstążki, jedną w kolorze biały, a drugą w czerwonym. Wymiary wstążki to: szerokość 1,8 cm, długość białej 150 cm, a długość czerwonej 90 cm.
 2. Dwa wycięte z tektury okręgi: pierwszy o średnicy 9 cm i szerokości 2,5 cm, mniejszy o średnicy 6 cm i szerokości 2 cm.
 3. Małe, wycięte z tektury i białe lub pomalowane na czerwono kółko o średnicy 1,5 cm.
 4. Również wycięte z tektury większe koło, którego średnica musi mieć tyle samo co średnica dużego koła (2,5 cm).
 5. Klej, ewentualnie zszywacz.
 6. Nożyczki.
 7. Agrafka lub inna zapinka.

Jak wykonać kotylion - instrukcja krok po kroku 

Jeżeli już przygotowałeś wszystkie niezbędne narzędzia, możecie przystępować do "domowej produkcji" niepodległościowego kotyliona:

 1. Przez większy okrąg musisz przewlec "na okrętkę" białą wstążkę.  
 2. To samo musisz zrobić z mniejszym okręgiem, używając tym razem wstążki czerwonej.
 3. Musisz złączyć trzy elementy. Najpierw na okrąg biały naklej okrąg czerwony. Kiedy już te dwa elementy zostaną spojone, doklej na środku małe, białe/czerwone kółko.
 4. Na odwrocie kotyliona należy nakleić bądź przypiąć zszywaczem duże tekturowe koło. 
 5. Na odwrocie mocujemy agrafkę lub zapinkę.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak samemu zrobić kotylion na Święto Niepodległości 11 listopada? [VIDEO, KROK PO KROKU] Jak samemu zrobić kotylion na Święto Niepodległości 11 listopada? [VIDEO, KROK PO KROKU]

Święto 11 listopada powinniśmy uczcić, nosząc samodzielnie zrobiony kotylion w biało-czerwonych barwach. Jeśli się pospieszysz, zajmie ci to 15 minut! Mówimy, jak szybko zrobić niepodległościowy...

11 LISTOPADA: Jak zrobić KOTYLION? Instrukcja krok po kroku [GALERIA ZDJĘĆ] 11 LISTOPADA: Jak zrobić KOTYLION? Instrukcja krok po kroku [GALERIA ZDJĘĆ]

Jedną z najpopularniejszych ozdób patriotycznych jest kotylion. Można go szybko przygotować razem z dziećmi. Mówimy, jak zrobić kotylion. Zobacz naszą galerię zdjęć z intrukcją wykonania kotylionu.

Co zrobić ZAMIAST KOTYLIONU na 11 listopada, Święto Niepodległości ? Co zrobić ZAMIAST KOTYLIONU na 11 listopada, Święto Niepodległości ?

Święto Niepodległości jest świętem narodowym hucznie obchodzonym w całej Polsce. Na 11 listopada większość z nas wywiesi flagę Polski przed domem, a na przemarsze i obchody weźmie ze sobą kotylion....

Aktualizacja: 26.10.2014 01:38
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wielki powrót polskiej aktorki! Katarzyna Wołejnio jest gwiazdą najnowszego programu ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.