porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Koszyczek wielkanocny - co włożyć do święconki?
Koszyczek wielkanocny - co włożyć do święconki? W każdą Wielką Sobotę w kościołach na terenie całej Polski ...
Kiełbasy i jajka to podstawa niedzielnego śniadania w święta Wielkiej Nocy

Tradycyjne wielkanocne śniadanie - jakie potrawy spożywają Polacy przy świątecznym stole?

Tradycyjne wielkanocne śniadanie - jakie potrawy spożywają Polacy przy świątecznym stole?

Tradycyjną potrawą wielkanocną są jajka, podawane na wiele sposobów.

fot.: pixabay.com
Wielkanoc kojarzy się z wiosną. Jednak to nie lekkie wiosenne przegryzki i potrawy królują w Polsce na stołach podczas świątecznego śniadania. Sprawdź, co tradycyjnie musi się znaleźć na polskim stole wielkanocnym? Jakie tradycyjne potrawy jemy na śniadanie wielkanocne?

Wielkanoc - potrawy jajeczne

Kiedy rodzina wróci z rezurekcji, kończy się Wielki Post i można zasiąść do obficie zastawionego stołu. Na nim znajdą się oczywiście jajka przygotowane na wiele sposobów, np. pasty jajeczne ze szczypiorkiem czy jaja nadziewane. Wyjątkową popularnością cieszą się również produkty mięsne, na które w ten dzień nietrudno jest namówić naszych rodaków.

Wielkanoc - potrawy mięsne

Wśród potraw mięsnych znajdują się przede wszystkim wędzone wędliny oraz kiełbasy, pieczenie i szynki. Do tego koniecznie musi być chrzan, ćwikła, majonez lub sos tatarski. Tradycyjna jest oczywiście biała kiełbasa podawana w żurku.

Wielkanoc - słodkości

Wśród pięknych wiosennych kwiatów, które zdobią w tym czasie nasze stoły, znajdzie się też miejsce dla wielkanocnych bab i mazurków, choć z reguły ciasta jadamy po obiedzie, to w Wielkanoc zdarzają się wyjątki

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tradycyjny żur na naturalnym zakwasie - jak zrobić pyszną zupę na śniadanie wielkanocne? Tradycyjny żur na naturalnym zakwasie - jak zrobić pyszną zupę na śniadanie wielkanocne?

Podczas wielkanocnego śniadania trzeba skosztować żurku – tak nakazuje staropolska tradycja. To apetyczne, tradycyjne danie można przyrządzić szybko i smacznie. Sprawdź, jak przygotować tradycyjny...

Marmurkowe pisanki - jak zrobić oryginalne jajka na Wielkanoc? Marmurkowe pisanki - jak zrobić oryginalne jajka na Wielkanoc?

Kraszanki ozdobione marmurkowym wzorkiem będą pięknie prezentowały się w wielkanocnym koszyczku. Sprawdź, jak zrobić je w swoim domu.

Wielkanoc na świecie – jak się ją obchodzi w innych krajach? Wielkanoc na świecie – jak się ją obchodzi w innych krajach?

Wielkanoc - w polskiej tradycji mamy malowanie pisanek, baranki, zajączki czy Śmigusa Dyngusa i oczywiście wczesnoporanną Rezurekcję. A jak Wielkanoc obchodzą mieszkańcy innych krajów?

Aktualizacja: 08.07.2016 13:59
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oriana Fallaci. Kim była? Jakie miała poglądy?

Oriana Fallaci znana była nie tylko z ostrej krytyki islamu ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.