
-
zobacz więcej
Wielkanocne dekoracje kwiatowe – czym i jak udekorować stół?
-
ZOBACZ ZDJĘCIA

Wytłaczanki po jajkach to świetna podstawa do tworzenia dekoracji. Miejsce jajek niech zajmą skorupki wypełnione wodą i kwiatami. Sprawdzą się stokrotki, bo są trwałe, podobnie jak bratki albo fiołki.
fot.: Biuro Kwiatowe Holandia- Jak udekorować stół na Komunię Świętą?
- Łosoś z sosem jogurtowym - przepis na grillowanego łososia.
- Jak uniknąć kaca? Co robić, aby szampańska zabawa nie zakończyła się...
- Zielone piwo z okazji Dnia Świętego Patryka - prosty przepis na piwo...
- Przyjęcie w domu - stołowy savoir-vivre.
- Tprt ślubny - jak przygotowac go samemu?
- Sposoby na kaca. Jak się nie upić? Jak leczyć chorobę filipińską?
- Tarta winogronowa - letnie ciasto z dodatkiem sezonowych owoców.
- Makaronowe abecadło - danie, które zasmakuje najmłodszym.
- Grzaniec z piwa - staropolski sposób na rozgrzewkę.
Jajko, trawa i kurczak bądź baranek to podstawowe wielkanocne elementy dekoracyjne. Są na tyle konkretne i realistyczne, że wydaje nam się, iż postawienie ich na stole wystarczy za dekorację. Niesłusznie, bo sprawiają wówczas wrażenie przypadkowych gadżetów, a nie przemyślanej i ciekawej aranżacji, która ma nam umilić czas świat i wprawić w dobry nastrój.
Świąteczne dekoracje – z czego je zrobić?
W odróżnieniu od innych świąt, Wielkanoc sama dostarczają nam tworzywa, tylko że zwykle traktujemy je jako odpadki. W czasach, kiedy liczy się ekologia i recykling, a rękodzieło wraca do łask, nie powinniśmy marnować nawet tak pospolitych przedmiotów jak wytłaczanki albo skorupki jajek.
Wytłaczanki po jajkach
To świetna podstawa do tworzenia wielkanocnych dekoracji. Nawet ich szary i nieciekawy kolor nie powinien być przeszkodą, bo jest naturalny. Jeśli jednak bardzo nam przeszkadza, wytłaczanki można pomalować, nawet farbami plakatowymi. Ważne jest tylko to, by nie były zbyt mocno rozwodnione, bo zdeformują obiekt. Kiedy my będziemy przygotowywać świąteczne potrawy, dziecko (nawet 3-4-letnie) można „zatrudnić” do malowania.
Gdy barwa wytłaczanek nam odpowiada, warto zostawić je w naturalnym stanie, dodając jedynie nieco koloru – dla ożywienia całości. Można na przykład wewnętrzną część pomalować w dowolny wzór albo nakleić tam resztkę papieru do pakowania prezentów.
>>> Stroiki wielkanocne - jak je samodzielnie wykonać? [KLIKNIJ!]
Miejsce jajek niech zajmą skorupki wypełnione wodą i kwiatami. Sprawdzą się stokrotki, bo są trwałe, podobnie jak bratki albo fiołki. Te ostatnie też ładnie i intensywnie pachną. Do takich bukiecików dobre będą wszystkie trwałe wiosenne kwiaty, których łodygi krótko przytniemy. Gdy zima długa, kwiatów żywych nie ma, sięgnijmy po sztuczne. Ale uwaga, muszą być naprawdę dobrej jakości i wyglądać prawie jak żywe.
Wyższy bukiecik można wstawić do kieliszka do jajek, a między bukiecikami rozłożyć cienkie wiórki albo nitki rafii.
Dekorację dopełnia kilka kolorowych wstążeczek (dobre są takie, jakich używa się w kwiaciarniach, bo gdy przeciągniemy jej przez nieostry rant noża lub nożyczek ładnie się pokręcą) przywiązanych do wieczka wytłaczanki.
Skorupki po jajkach
Podczas świątecznych przygotowań mamy ich w nadmiarze. Niekiedy przydają się do jajek faszerowanych albo wykładania na dnie doniczek z kwiatami, ale dlaczegóż nie wykorzystać ich jako wazoników przy dekoracji świątecznego stołu?
Podstawę wielkanocnego wieńca można zrobić z płaskiej patery – drewnianej, wiklinowej, a nawet szklanej. Oczywiście te pierwsze są lepsze, bo bardziej nawiązują do wyglądu gniazda, z którym jajka i pisanki dobrze się komponują.
>>> Jak urządzić dom na Wielkanoc? [GALERIA – KLIKNIJ!]
Take wieniec nie musi być nowy, na pewno w zakamarkach piwnicy albo składziku uda się znaleźć podobny na przykład z wikliny albo brzozowych witek. W ostateczności podstawę dekoracji można zrobić z resztek starej brzozowej miotły (wcześniej trzeba ją dobrze wyparzyć w gorącej wodzie i wysuszyć). Wokół patery ustawiamy skorupki po jajkach, w które nalewamy niewielką ilość wody i wstawiamy krótko przycięte kwiatki. Na dnie „gniazda” można rozłożyć zieloną serwetkę, albo postawić talerzyk w rosnąca rzeżuchą, zbożem lub trawą i na nich ułożyć pisanki albo ugotowane jajka.

Wydmuszka wielkanocna, w przeciwieństwie do tradycyjnej pisanki, ma tę zaletę, że jest trwalsza - pisankę trzeba w końcu zjeść, a wydmuszka, pięknie ozdobiona, przetrwa do następnych świąt. Zobacz,...

Jajka możemy wykorzystać w oryginalnych dekoracjach wielkanocnego stołu. Z łatwością zrobimy zabawne kwoki i kurczaki z jajek na twardo, czyli ptasią rodzinę. W jaki sposób? Sprawdź, jak zrobić...

Bez pisanek trudno sobie wyobrazić sobie świąteczny stół, nie mówiąc już o koszyczku ze święconką! Podpowiadamy, jak można zrobić pisanki w domu, z jakich materiałów i w jaki sposób. Dla dzieci...
Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i ...
-
zobacz więcej
- Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?
- Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?
- Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
- Wzór rozwiązania umowy z NC+. POBIERZ wzór rezygnacji z umowy o abonament
- Jak uprawiać albicję jedwabistą?
- Zamiokulkas: jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać
- Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni
- KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?
![Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]](http://cdn19.mowimyjak.smcloud.net/s/photos/t/31622/tymon-tymanski-kim-jest-kariera-rodzina_711700.jpg)
Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...
-
zobacz sylwetkę
- #NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza
- Jesień w kratkę i mocnych barwach - nowa kolekcja Caterina
- Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!
- 3 zasady dobrego życia i biznesu według Zino Davidoffa
- Jak zrobić francuską tartę cytrynową?
- Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?
- Kawa - czy picie kawy zmniejsza piersi?
- Woda prosto z kranu - czy można pić kranówkę bez przegotowania?
Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości. Porady na każdy temat