porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Przyjęcie w domu - stołowy savoir-vivre.
Przyjęcie w domu - stołowy savoir-vivre. Gdy przyjmujesz gości starasz się, żeby wszystko wypadło nienagannie i ...
Zielone piwo pite z okazji Dnia Świętego Patryka, to tradycja. Jak samodzielnie zrobić zielone piwo?

Zielone piwo z okazji Dnia Świętego Patryka - prosty przepis na piwo w oryginalnym kolorze.

Zielone piwo z okazji Dnia Świętego Patryka - prosty przepis na piwo w oryginalnym kolorze.

Zielone piwo to efekt zmieszania chmielowego napoju z niebieskim barwnikiem spożywczym lub z niebieskim likierem czy wódką

fot.: thinkstockphotos.com
Obchody Dnia Świętego Patryka kojarzą się nam nie tylko z irlandzką whiskey czy Guinnessem, ale również z zielonym piwem. Sprawdź, jak zrobić je w domu.

Zielone piwo - Dzień Świętego Patryka

Co prawda zielone piwo nie jest irlandzką tradycją, a w Irlandii, poza miejscami tłumnie odwiedzanymi przez turystów, nie uświadczymy go, to i tak na świecie kojarzy się z Irlandią i Dniem Świętego Patryka. Okazuje się, że zrobienie go we własnym zakresie jest bardzo proste.Przede wszystkim warto pamiętać, że zielonego piwa nie uzyskamy dodając do złocistego trunku zielonego barwnika, ponieważ nie jest to zgodne z zasadą mieszania się barw.

Zielone piwo - składniki

  • piwo
  • niebieski likier do wódki lub niebieski barwnik spożywczy

Zielone piwo - sposób przygotowania

Składniki ostrożnie należy wymieszać. W przypadku dodawania do piwa niebieskiego alkoholu, należy uważać, aby nie przesadzić z ilością, bo inaczej biesidę z okazji Dnia Świętego Patryka skończymy bardzo szybko. Najlepiej dodać dokładnie tyle niebieskiego płynu, aby piwo zabarwiło się na soczysty, zielony kolor.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dzień Św. Patryka, czyli święto zielonego piwa. Gdzie i jak się je obchodzi? [VIDEO] Dzień Św. Patryka, czyli święto zielonego piwa. Gdzie i jak się je obchodzi? [VIDEO]

Dzień Świętego Patryka to nie tylko irlandzkie święto piwa. To także uroczystość religijna i zwyczaj znany nie tylko w Irlandii. Kto oprócz Irlandczyków obchodzi to święto?

Dzień Świętego Patryka 17 marca – jak uczcić święto piwa? Dzień Świętego Patryka 17 marca – jak uczcić święto piwa?

Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. Jak się obchodzi to święto? Co Irlandczycy i ich sympatycy robią i... piją tego dnia? Mówimy, jak należy obchodzić Dzień Świętego Patryka.

Święty Patryk – kim był? Dlaczego jego święto przypada 17 marca? Święty Patryk – kim był? Dlaczego jego święto przypada 17 marca?

W marcu w wielu krajach hucznie świętuje się Dzień Świętego Patryka. 17 marca Irlandczycy na całym świecie będą obchodzić Dzień św. Patryka. Także w Polsce święto to jest popularne. Skąd się wzięło i...

Aktualizacja: 08.07.2016 13:09
Autor: Andrzej_M
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.