porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Linie cmentarne w Warszawie: jak dojechać na Cmentarz Północny?

Jak co roku na Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchamia dodatkowe linie cmentarne. Już w najbliższy weekend na Cmentarz Północny dojedziemy specjalną linią C40.

Cmentarz Północny dodano: 24.10.2014 09:55

Najbardziej trwałe rośliny na 1 listopada. Jakie kwiaty wybrać?

Często 1 listopada jedzie się na cmentarze, które położone są daleko od miejsca zamieszkania i udaje się je odwiedzać zaledwie raz czy kilka razy w roku. Jakie kwiaty wybrać w takiej sytuacji? Co zrobić żeby nagrobek wyglądał efektownie nawet długo po Wszystkich Świętych?

kwiaty na 1 listopada dodano: 24.10.2014 09:03

Wszystkich Świętych w POLSCE i NA ŚWIECIE. Jak się obchodzi to święto? [TRADYCJE]

Święto Zmarłych, Zaduszki, dzień Wszystkich Świętych – wielu osobom mylą się nazwy tych świąt. Przypominamy, kiedy obchodzimy te święta i po co zostały one ustanowione.

Dzień Zaduszny dodano: 27.10.2014 12:27

Biznes pod cmentarzem we Wszystkich Świętych. Ile możesz dorobić?

Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do zarobku. Możemy pomyśleć zarówno o własnym biznesie, jak i zatrudnieniu się w firmie. Czy warto założyć własny biznes? Ile zarobimy na sprzedaży zniczy? Jakie są opłaty za stoisko pod cmentarzem?

wiązanki na groby dodano: 28.10.2011 17:04

Jak ustrzec się złodziei? Kryminolodzy twierdzą, że... się nie da

Sposób na złodzieja. Prefekt paryskiej policji Michel Gaudin wsiadał do pociągu na Gare de Lyon, kiedy podszedł do niego sympatyczny młodzieniec i zapytał czy nie podpisałby petycji do władz. Główny policjant petycję podpisał, a kiedy wsiadł do wagonu stwierdził, że jego rozmówca... ukradł mu telefon ;-)

kieszonkowcy dodano: 25.11.2012 22:53

Wszystkich Świętych: DLACZEGO OBCHODZIMY W LISTOPADZIE?

Dzień Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Ale nie zawsze tak było, chociaż już dosyć długo obie daty funkcjonują w oficjalnym kalendarzu naszych świąt. Nie wszyscy też celebrują swoich zmarłych w tym terminie, mają też inne zwyczaje...

2 listopada dodano: 23.10.2014 09:22

Wszystkich Świętych czy Święto Zmarłych – co obchodzimy 1 listopada?

Wszystkich Świętych - to nazwa święta obchodzonego 1 listopada każdego roku przez Kościół katolicki. Mówi się też o nim potocznie „święto zmarłych”. Jaka jest jego historia, jak się je obchodzi i która nazwa jest prawidłowa?

2 listopada dodano: 27.10.2014 10:08

Wszystkich Świętych. Jakie są najciekawsze zwyczaje na świecie związane z tym świętem?

Dzień Wszystkich Świętych to moment zadumy nad bliskimi, którzy odeszli. Odwiedzamy rodzinne groby, wspominamy zmarłych, robiąc to na swój sposób. W większości religii ze świętem zmarłych związany jest ogień, ale pojawia się też wspólne jedzenie i zabawa. Mówimy, jak obchodzone jest to święto w różnych krajach

Bułgaria dodano: 22.10.2014 09:23

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH: tanie znicze, tanie wiązanki – jak kupować oszczędnie?

1 listopada przed nami. Im wcześniej zaplanujemy wydatki związane z Wszystkimi Świętymi, tym więcej pieniędzy i czasu zaoszczędzimy. Czytając nasze rady, dowiesz się, jak oszczędzić na zniczach, wiązankach i czyszczeniu nagrobków.

jak oszczędzać dodano: 27.10.2014 14:11

Dzień wolny za 1 listopada 2014 roku. Co warto wiedzieć?

Od października 2012 roku pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę. W roku 2014 jednym z takich dni będzie 1 listopada.

dni wolne od pracy dodano: 27.10.2014 09:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

1 listopada szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. 1 listopada. Wszystko na temat 1 listopada na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.