- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
PRZEPIS na rogal świętomarciński. Jak powinien być zrobiony prawdziwy rogal?
Rogal świętomarciński w 2008 r. został wpisany do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej. A to dlatego, że jest jednym z najsmaczniejszych ciastek świata. Zasługuje na atencję nie tylko w dniu świętego Marcina – 11 listopada. Rogale marcińskie przepis na: Rogale marcińskie
Jakie nadzienie ma ROGAL MARCIŃSKI? Jak je zrobić? [PRZEPIS]
Rogale marcińskie lub świętomarcińskie to typowe dla Poznania wypieki przygotowywane na 11 listopada, z okazji dnia św. Marcina. Półfrancuskie ciasto nadziewane bakaliami i białym makiem sprawia, że z uśmiechem możemy pomyśleć o zbliżającym się święcie. Czy wiesz, gdzie kupić rogala? A może chcesz sam przygotować ten tradycyjny wypiek? Dowiedz się więcej.
Jak sprawdzić, czy dziadek był legionistą? [WYKAZ ŻOŁNIERZY PIŁSUDSKIEGO]
W legionach Piłsudskiego służyło ponad 20 000 żołnierzy. Ich szeregi zasilali też ochotnicy. Bezprecedensowego przedsięwzięcia opracowania spisu legionistów podjął się profesor Janusz Cisek. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, czy jego przodkowie walczyli w legionach Piłsudskiego.
Burdy 11 listopada: ODSZKODOWANIE za zniszczone auto – JAK UZYSKAĆ? [KROK PO KROKU]
Odszkodowanie za auto zniszczone w czasie zadym 11 listopada najłatwiej otrzymać tym, którzy wykupili autocasco. Pozostali właściciele samochodów zniszczonych w trakcie Marszu Niepodległości też nie są jednak bez szans. Co powinni zrobić?
Święto Niepodległości: CO TO ZA ŚWIĘTO, co upamiętnia data 11 listopada? Jaka była historia tego święta?
Chociaż większość używa nazwy Święto Niepodległości, niektórzy z amerykańska nazywają 11 listopada Dniem Niepodległości, poprawna nazwa uroczystości obchodzonych 11 listopada brzmi: Narodowe Święto Niepodległości. Skąd się wzięło to święto, jaka jest jego historia?
Narodowe Święto Niepodległości wg Doodle. Dlaczego Google tak często zmienia swoje logo wyszukiwarki? Jaka okazja sprzyja zmianie logo?
Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa od czasu do czasu zmienia swoje logo na tzw. Google doodle. Jest to logo Google przekształcone graficznie na specjalne okazje. Przy jakiej okazji Google doodle miało polski charakter? 11 listopada napis Google zamienił się w biało-czerwoną wstęgę nawiązującą do polskiej flagi. Dlaczego Google tak często zmienia swoje logo wyszukiwarki?
Pieczona gęś - Dlaczego jadamy ją na św. Marcina 11 listopada?
11 listopada to w Polsce nie tylko Święto Niepodległości, ale również dzień świętego Marcina. Tego dnia w wielu domach na obiad podawana jest gęsina – mięso, które wciąż nieczęsto gości na naszych stołach. Skąd wzięła się ta tradycja?
Gaz pieprzowy: Co zrobić po ataku gazem?
Gaz pieprzowy to jeden z najczęściej używanych przez policję środków przymusu bezpośredniego. Mówimy co zrobić, aby ustały ból i pieczenie po ataku gazem pieprzowym.
Jakie kraje obchodzą święto 11 listopada i dlaczego?
Dzień 11 listopada to dla Polaków Święto Niepodległości. A tymczasem uroczyste obchody organizowane są także w innych częściach świata, takich jak Finlandia czy Chiny. Tyle, że z zupełnie innej okazji.
Jak samemu zrobić kotylion na Święto Niepodległości 11 listopada? [VIDEO, KROK PO KROKU]
Święto 11 listopada powinniśmy uczcić, nosząc samodzielnie zrobiony kotylion w biało-czerwonych barwach. Jeśli się pospieszysz, zajmie ci to 15 minut! Mówimy, jak szybko zrobić niepodległościowy kotylion inspirowany orderem. Uwaga - do noszenia kotylionu zachęca sam Prezydent Bronisław Komorowski!

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...
-
zobacz sylwetkę