porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

PRZEPIS na rogal świętomarciński. Jak powinien być zrobiony prawdziwy rogal?

Rogal świętomarciński w 2008 r. został wpisany do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej. A to dlatego, że jest jednym z najsmaczniejszych ciastek świata. Zasługuje na atencję nie tylko w dniu świętego Marcina – 11 listopada. Rogale marcińskie przepis na: Rogale marcińskie

Poznań dodano: 10.11.2014 18:48

Jakie nadzienie ma ROGAL MARCIŃSKI? Jak je zrobić? [PRZEPIS]

Rogale marcińskie lub świętomarcińskie to typowe dla Poznania wypieki przygotowywane na 11 listopada, z okazji dnia św. Marcina. Półfrancuskie ciasto nadziewane bakaliami i białym makiem sprawia, że z uśmiechem możemy pomyśleć o zbliżającym się święcie. Czy wiesz, gdzie kupić rogala? A może chcesz sam przygotować ten tradycyjny wypiek? Dowiedz się więcej.

rogal świętomarciński dodano: 10.11.2014 18:48 | odpowiedz (4)

Jak sprawdzić, czy dziadek był legionistą? [WYKAZ ŻOŁNIERZY PIŁSUDSKIEGO]

W legionach Piłsudskiego służyło ponad 20 000 żołnierzy. Ich szeregi zasilali też ochotnicy. Bezprecedensowego przedsięwzięcia opracowania spisu legionistów podjął się profesor Janusz Cisek. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, czy jego przodkowie walczyli w legionach Piłsudskiego.

Józef Piłsudski dodano: 07.11.2014 13:11

Burdy 11 listopada: ODSZKODOWANIE za zniszczone auto – JAK UZYSKAĆ? [KROK PO KROKU]

Odszkodowanie za auto zniszczone w czasie zadym 11 listopada najłatwiej otrzymać tym, którzy wykupili autocasco. Pozostali właściciele samochodów zniszczonych w trakcie Marszu Niepodległości też nie są jednak bez szans. Co powinni zrobić?

burdy 11 listopada dodano: 13.11.2013 08:23

Święto Niepodległości: CO TO ZA ŚWIĘTO, co upamiętnia data 11 listopada? Jaka była historia tego święta?

Chociaż większość używa nazwy Święto Niepodległości, niektórzy z amerykańska nazywają 11 listopada Dniem Niepodległości, poprawna nazwa uroczystości obchodzonych 11 listopada brzmi: Narodowe Święto Niepodległości. Skąd się wzięło to święto, jaka jest jego historia?

Święto Niepodległości dodano: 08.11.2014 07:49

Narodowe Święto Niepodległości wg Doodle. Dlaczego Google tak często zmienia swoje logo wyszukiwarki? Jaka okazja sprzyja zmianie logo?

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa od czasu do czasu zmienia swoje logo na tzw. Google doodle. Jest to logo Google przekształcone graficznie na specjalne okazje. Przy jakiej okazji Google doodle miało polski charakter? 11 listopada napis Google zamienił się w biało-czerwoną wstęgę nawiązującą do polskiej flagi. Dlaczego Google tak często zmienia swoje logo wyszukiwarki?

11 listopada Google dodano: 11.11.2012 20:54

Pieczona gęś - Dlaczego jadamy ją na św. Marcina 11 listopada?

11 listopada to w Polsce nie tylko Święto Niepodległości, ale również dzień świętego Marcina. Tego dnia w wielu domach na obiad podawana jest gęsina – mięso, które wciąż nieczęsto gości na naszych stołach. Skąd wzięła się ta tradycja?

gęsina dodano: 04.07.2016 15:20

Gaz pieprzowy: Co zrobić po ataku gazem?

Gaz pieprzowy to jeden z najczęściej używanych przez policję środków przymusu bezpośredniego. Mówimy co zrobić, aby ustały ból i pieczenie po ataku gazem pieprzowym.

atak gazem pieprzowym dodano: 11.11.2013 17:56 | odpowiedz (1)

Jakie kraje obchodzą święto 11 listopada i dlaczego?

Dzień 11 listopada to dla Polaków Święto Niepodległości. A tymczasem uroczyste obchody organizowane są także w innych częściach świata, takich jak Finlandia czy Chiny. Tyle, że z zupełnie innej okazji.

świąteczne kalendarium dodano: 11.11.2015 16:00

Jak samemu zrobić kotylion na Święto Niepodległości 11 listopada? [VIDEO, KROK PO KROKU]

Święto 11 listopada powinniśmy uczcić, nosząc samodzielnie zrobiony kotylion w biało-czerwonych barwach. Jeśli się pospieszysz, zajmie ci to 15 minut! Mówimy, jak szybko zrobić niepodległościowy kotylion inspirowany orderem. Uwaga - do noszenia kotylionu zachęca sam Prezydent Bronisław Komorowski!

jak zrobić dodano: 10.11.2014 18:48 | odpowiedz (7)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA,  RODZINA]
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Wieleba przez 4 lata był panem Lotto i dał ...

11 listopada szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. 11 listopada. Wszystko na temat 11 listopada na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.