porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

13 grudnia - marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości - o co chodzi? Jaka jest idea tego marszu?

13 grudnia w Warszawie ma odbyć się marsz PiS - marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Jaka jest idea tego marszu? Czego chce Jarosław Kaczyński?

13 grudnia dodano: 10.12.2012 11:24

WOJCIECH JARUZELSKI - bohater czy zbrodniarz? Kim naprawdę jest generał, który wprowadził w Polsce stan wojenny?

Czy Jaruzelski to radziecki generał w polskim mundurze czy patriota? Żołnierz bohatersko walczący na wielu frontach czy sowiecka marionetka? Ślepiec. Ślepowron. Pinochet. Generał samo zło? Czy może bohater, który uratował Polskę przed kolejnym kataklizmem, wprowadzając 13 grudnia 1981 r. stan wojenny? Co roku, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, pod domem Wojciecha Jaruzelskiego przy ulicy Ikara na warszawskim Mokotowie gromadzą się jego przeciwnicy i zwolennicy. Przeczytaj, zanim go ocenisz, kim naprawdę był WOJCIECH JARUZELSKI – jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej historii.

generał dodano: 12.12.2011 23:05 | odpowiedz (9)

Szara eminencja komunistycznego reżimu. Czy wiesz, kto jest autorem słynnego przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego?

Chyba wszyscy znają fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 r., w którym generał ogłasza wprowadzenie stanu wojennego na terenie całego kraju. Mało kto jednak zna prawdziwego autora, a w każdym razie współautora tego i innych wystąpień I sekretarza – Wiesława Górnickiego.

 

Jaruzelski dodano: 25.05.2014 18:35

Jak społeczeństwo oswajało stan wojenny? Poznaj najlepsze dowcipy o WRON-ie, Jaruzelskim i ZOMO!

Stan wojenny pogrzebał nadzieje na wolność i demokrację rozbudzone w czasie karnawału Solidarności 13 grudnia 1981 r. Zmagania z szarą rzeczywistością: kilometrowe kolejki do sklepów, puste półki, godzina policyjna, ZOMO pałujące demonstrantów łagodziła nieco polska specjalność - dowcip polityczny. Choć w wielu wypadkach dowcip to bardzo gorzki, a wywołany przez niego śmiech jest raczej śmiechem przez łzy...

dowcipy dodano: 13.12.2011 16:32

Co powiedział generał Jaruzelski w swoim oświadczeniu przed 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego?

Dwa dni przed 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego generał Wojciech Jaruzelski po raz kolejny przeprosił za jego konsekwencje. Zaznaczył jednak, że gdy dziś znów miał podjąć tę decyzję, uczyniłby tak samo. Przeczytaj PEŁNE OŚWIADCZENIE generała Jaruzelskiego.

generał dodano: 12.12.2011 23:05 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

13 grudnia 1981 szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. 13 grudnia 1981. Wszystko na temat 13 grudnia 1981 na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.