porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia walentynek? Gdzie i kiedy zaczęto obchodzić święto zakochanych?

Walentynki to dzisiaj przemysł na skalę światową. Sposób, w jaki obchodzone jest święto zakochanych, jest niewątpliwie potwierdzeniem, że trafiony pomysł może się przełożyć na sukces handlowy.  Wszyscy wiemy, że 14 lutego to dzień św. Walentego, ale mało kto wie dlaczego... Mowimy, jak zaczęło się obchodzenie walentynek.

św. Walenty dodano: 30.01.2013 17:24

Noc Świętojańska, Noc Kupały – alternatywy dla WALENTYNEK?

Walentynki co roku sprawiają, że ludzie schodzą się w pary, wyznają sobie miłość czy nawet biorą ze sobą ślub. Jednak rzadko kiedy pamiętamy, że to sztuczne święto nakręcane przez sprzedawców ma słowiańską alternatywę - Noc Świętojańską, czyli schrystianizowaną Noc Kupały. Co warto o niej wiedzieć?

Noc Kupały dodano: 21.01.2015 10:18 | odpowiedz (1)

WALENTYNKI dla singli: jak spędzić walentynkowy wieczór bez pary?

Walentynki to czas szaleństwa. Jest to dzień niezbyt miły szczególnie dla singli, których mogą drażnić miłosne dekoracje, ubrania z serduszkami i wszechogarniająca czerwień. Jeżeli też należysz do grupy osób żyjących bez partnera, przeczytaj nasz survivalowy poradnik.

singiel dodano: 03.02.2015 16:54 | odpowiedz (1)

WALENTYNKI. Kto napisał pierwszą walentynkę, a kto... CIEKAWOSTKI o 14 LUTEGO

Jaka była najdroższa walentynka? Ile kartek wysyłamy 14 lutego? Od kiedy produkuje się masowo kartki walentynkowe? Czy tak łatwo przekazać sobie uczucia? Oto kilka ciekawostek o walentynkach, które mogą pomóc w wyborze oryginalnego sposobu wyznania miłości.

św. Walenty dodano: 21.01.2015 10:31 | odpowiedz (2)

Jakie są WALENTYNKOWE WRÓŻBY?

Walentynki kojarzą nam się zazwyczaj z wręczaniem prezentów, wychodzeniem na kolacje czy do kina. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że walentynki to również obrzędy i pewne tradycje. Jakie? Mówimy, jakie są walentynkowe wróżby i talenty.

walentynki dodano: 04.02.2015 08:43

Jaka jest HISTORIA WALENTYNEK? Kto wymyślił Święto Zakochanych?

Walentynki kojarzą nam się z wystawami sklepów przepełnionymi wielkimi sercami i pluszowymi misiami. Do tego dochodzą "szczere", jednorazowe wyznania miłości i wzmożony ruch w kwiaciarniach czy kawiarniach. Skąd wzięły się walentynki? Jaka jest historia walentynek? Jak walentynki trafiły do Polski?

historia walentynek dodano: 03.02.2015 13:41

Walentynkowa dekoracja. Jak przystroić dom na święto zakochanych? [ZDJĘCIA]

Jeżeli planujesz urządzić walentynkową kolację dla swojej połówki zastanów się nad tym jak przygotujesz na tę okazję mieszkanie. Aby wnętrze nabrało walentynkowego charakteru niekoniecznie musisz wydać mnóstwo pieniędzy. Mówimy, jak za pomocą drobiazgów stworzyć w mieszkaniu walentynkowy nastrój.

aranżacja wnętrz dodano: 21.01.2015 10:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?

Krzysztofa Tyńca zapewne pamiętają wielbiciele show „Taniec z gwiazdami” (2007 ...

14 lutego szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. 14 lutego. Wszystko na temat 14 lutego na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.