porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Od nowego roku wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych muszą płacić wyższą opłatę abonamentową. Rocznie to prawie 210 zł. I dlatego warto sprawdzić czy przypadkiem nie można jej uniknąć. Kto może być zwolniony z płacenia abonamentu?

abonament radiowo-telewizyjny dodano: 26.01.2014 12:37

Jak można uniknąć płacenia zaległego abonamentu?

Okazuje się, że można uniknąć spłaty zaległego abonamentu radiowotelewizyjnego! Udało się to kilku mieszkańcom Orzesza. Wszystko przez zaniedbania Poczty Polskiej, która nie wywiazała się z nałożonych na nią obowiązków.

poczta polska dodano: 26.03.2014 16:31

Abonament RTV — kto nie musi płacić?

Prezentujemy listę osób zwolnionych z płacenia abonamentu RTV. W kwietniu 2014 roku w życie weszły nowe przepisy, które rozszerzyły listę osób, które nie muszą płacić za radio i telewizję.

nie płaci abonamentu dodano: 23.05.2014 14:58

Abonament RTV — podwyżka od 2015 roku. O ile wzrośnie abonament?

Opłaty abonamentowe za radio i telewizję wzrosną od 2015 roku. Abonament wzrośnie o ok. 11% dla wszystkich. Sprawdź, ile będzie kosztować posiadanie radia i telewizora od przyszłego roku.

abonament tvp dodano: 23.05.2014 14:35

Zaległości w płaceniu abonamentu RTV — jak uniknąć płacenia?

Wielu Polaków przez lata nie płaciło abonamentu RTV i z tego tytuły ma teraz zaległości względem skarbu państwa, sięgające kilku tysięcy złotych. Czy można uniknąć płacenia tych zaległych składek i odsetek naliczonych przez lata?

niepłacenie abonamentu rtv dodano: 26.03.2014 16:39

Maksymalna kara za niepłacenie abonamentu RTV - kiedy następuje przedawnienie zaległości?

Poczta Polska wzięła się za ściganie tych, którzy od lat nie płacą abonamentu RTV. Wysłała już tysiące wezwań do spłaty zaległości. Jeśli nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego, możesz dostać rachunek nawet na 1500 zł. Tyle bowiem wynosi abonament za okres 5 lat wraz z odsetkami. Wcześniejsze zaległosci ulegają przedawnieniu.

dodano: 09.03.2014 22:05

ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

Wezwanie do zapłaty zaległości może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik na poczcie i nie płacił abonamentu rtv. Poczta może się domagać zaległości za ostatnich pięć lat. Po tym okresie dług się przedawnia.

umorzenie zaległości dodano: 02.09.2013 09:05 | odpowiedz (1)

Co robić, gdy kontroler przyjdzie sprawdzić, czy w domu jest telewizor?

Poczta Polska może się upomnieć o zaległy abonament nawet za okres 5 lat od każdego, kto kiedykolwiek zarejestrował telewizor i radio. Kontrolerzy mają też sprawdzać czy w mieszkaniu są odbiorniki, które nigdy nie zostały zgłoszone. Mamy jednak prawo zamknąć drzwi przed nosem takiemu kontrolerowi.

abonament radiowo-telewizyjny dodano: 18.10.2012 13:25 | odpowiedz (1)

KARA za NIEPŁACENIE ABONAMENTU RTV? Co ci grozi, gdy nie płacisz abonamentu lub nie zarejestrowałeś telewizora?

Jeżeli masz zarejestrowany telewizor i/lub radioodbiornik i nie płacisz abonamentu, to bardzo możliwe, że otrzymasz wezwanie od Poczty Polskiej, która za pośrednictwem urzędów skarbowych ściga dłużników. Również emeryci mogą mieć problem.

donald tusk dodano: 02.01.2014 11:31 | odpowiedz (11)

ABONAMENT RTV: kto może NIE PŁACIĆ abonamentu?

Abonament RTV to ustawowy obowiązek, ale są określone sytuacje i osoby, które płacić go nie muszą. Sprawdź, czy masz szansę na zwolnienie z abonamentu RTV.

ABONAMENT dodano: 03.09.2013 10:16 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Urszula Jasik-Turowska, prokurator, która będzie oskarżać Dariusza K.? Co o niej wiemy?

Urszula Jasik-Turowska to prokurator, która oskarża Dariusza K. w czasie ...

abonament RTV szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. abonament RTV. Wszystko na temat abonament RTV na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.