porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

W jakiej sytuacji można mieć w Polsce legalną aborcję?

Maria Czubaszek wyznała ostatnio, że usuwała ciąże i nigdy nie chciała mieć dzieci. Wywołała tym stwierdzeniem medialną burzę. Jednak należy pamiętać, że przerwała ciąże w czasach, gdy w Polsce była powszechnie dostępna i legalna aborcja na życzenie. Teraz nie jest to już możliwe, gdyż legalną aborcję można przeprowadzić tylko w określonych sytuacjach. Mówimy, pod jakimi warunkami można wykonać w Polsce aborcję.

ABORCJA dodano: 12.10.2012 16:13 | odpowiedz (5)

Dlaczego kiedyś stosowano aborcję jako metodę antykoncepcji?

Aborcja i związane z nią problemy moralne czy etyczne towarzyszą ludzkości od dawna. Mówimy, dlaczego kiedyć stosowano ją jako metodę antykoncepcji.

ABORCJA dodano: 16.02.2012 13:38

Sprawa prof. Chazana. O co episkopat Polski apeluje do Gronkiewicz-Waltz?

Prof. Bogdan Chazan został zwolniony z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie za odmówienie aborcji. Kontrola dowiodła jednak, że pacjentka otrzymała adres placówki przeprowadzającej tego rodzaju zabiegi. Episkopat apeluje zatem o przywrócenie profesora do pracy na stanowisko dyrektora szpitala.

bogdan chazan dodano: 09.11.2014 14:38

Legalna aborcja - do którego tygodnia?

W Polsce obowiązuje jedna z najbardziej restrykcyjnych na świecie ustaw antyaborcyjnych. Ale są trzy sytuacje, kiedy można legalnie przerwać ciążę. Wyjaśniamy, do którego tygodnia ciąży można to zrobić.

ABORCJA dodano: 03.09.2014 08:51 | odpowiedz (1)

Dokąd Polki jeżdżą przeprowadzać aborcję?

Aborcję można przeprowadzić w Polsce tylko w trzech ściśle określonych ustawą przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że Polki dokonują aborcji i to nie tylko w podziemiu, ale i zupełnie legalnie - za granicą. Gdzie? Dokąd Polki jeżdżą przerwać ciążę, czy są wtedy bezpieczne?

ABORCJA dodano: 16.02.2012 18:47 | odpowiedz (1)

Co to jest aborcja farmakologiczna i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to nie zawsze musi być zabieg przeprowadzanyw gabinecie. Można jej dokonać również za pomocą leków. Jakie to substancje i czy jest to legalne w Polsce?

ABORCJA dodano: 16.02.2012 15:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

aborcja w Polsce szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. aborcja w Polsce. Wszystko na temat aborcja w Polsce na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.