porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaka kara grozi za przygotowywanie ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO na władze państwa?

Planowano zamach na polskie władze. Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremniła próbę zamachu terrorystycznego na najważniejsze organy konstytucyjne Polski. Podejrzany trafił do aresztu.

Anders Breivik dodano: 20.11.2012 07:58

Jaką broń miał niedoszły zamachowiec z Krakowa, Brunon K.?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremniła próbę zamachu terrorystycznego na najważniejsze osoby w państwie: prezydenta, premiera i rząd. Niedoszły zamachowiec Brunon K. werbował pomocników, gromadził materiały wybuchowe i broń. Czym dysponował Brunon K.?

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 20.11.2012 14:31 | odpowiedz (1)

Jakie służby udaremniły zamach terrorystyczny na polskie władze?

Brunon K., który szykował zamach terrorystyczny na polski rząd, został20 listopada służby specjalne aresztowały  udaremniając tym samym zamiary terrorysty. Jakie służby udaremniły zamach terrorystyczny na polskie władze?

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 20.11.2012 12:37

Czy wiesz, ile w 2012 roku zarobił Dariusz Łuczak, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego?

Dariusz Łuczak, który od wiosny 2013 r. jest nowym szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jako wiceszef agencji zarobił w ubiegłym roku ponad 300 tys. zł. To znacznie więcej niżpremier Donald Tusk, który powołuje szefa ABW.

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 31.05.2013 14:13

Czym był UOP? Co robi CBA? Poznaj tajne służby RP i zobacz jak uniknąć ich interwencji w swoim domu

UOP był częścią WSI i zastąpił SB, które działało w PRL. Dziś UOP jest zastąpiony przez ABW, któremu czasem w kompetencje wchodzi CBA. Dużo literek, dużo pracowników i jeszcze więcej afer. Zobacz, jak powstały tajne służby i czym się zajmują. 

 

agent dodano: 04.12.2012 09:57

Co grozi za znieważenie prezydenta? Dlaczego twórca Antykomor.pl został oskarżony?

W polskim prawie istnieje zapis chroniący prezydenta przed znieważeniem. Znieważenie prezydenta jest przestępstwem ściganym z urzędu. Ostatnio głośno jest o twórcy strony Antykomor.pl, który stanął przed sądem. Co grozi za znieważenie prezydenta? Dlaczego ta konkretna sprawa jest taka głośna?

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 14.09.2012 15:34

ABW UPRAWNIENIA, ROLA Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ZADANIA

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to służba specjalna, którą nadzoruje premier i sejm. Zgodnie ze swoim statusem, instytucja ta ma ochraniać konstytucyjny porządek Rzeczpospolitej Polskiej. Czym dokładnie zajmują się jej członkowie? Jakie zadania i rolę pełni w państwie? Mówimy, czym zajmuje się ABW?

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 24.11.2012 11:22

Kim jest Stanisław Sz. podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji?

Znamy treść zarzutów skierowanych przeciwko Stanisławowi Sz. - prawnikowi z polskim i rosyjskim obywatelstwem, szpiegującego na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU.

Rosja dodano: 30.10.2014 16:49

Kim jest Brunon K., który planował zamach na polski Sejm, premiera i prezydenta?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego aresztowała Brunona K., który szykował zamach terrorystyczny na polski Sejm podczas obrad z udziałem prezydenta Komorowskiego, premiera Tuska i ministrów. Kim jest Brunon K., zamachowiec z Krakowa? Dlaczego i w jaki sposób chciał dokonać zamachu?

agencja bezpieczeństwa wewnętrznego dodano: 20.11.2012 11:19 | odpowiedz (3)

Kto ma dostęp do bazy PESEL? Jakie służby specjalne mogą sprawdzić dane w bazie PESELu?

Od grudnia 2011 r. nasze dane w bazie PESEL może sprawdzać Biuro Ochrony Rządu. To kolejna formacja służb specjalnych, która może w określonym celu sprawdzić, np. adres zamieszkania podejrzanego bądź jego wykroczenia.

BOR dodano: 12.04.2012 22:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

ABW szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ABW. Wszystko na temat ABW na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.