porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ACTA - CO TO JEST? Na czym polega umowa handlowa ACTA? Czy ACTA ogranicza WOLNOŚĆ w internecie?

ACTA rozpala ogromne emocje, nie tylko w internecie. ACTA Anti-Counterfeiting Trade Agreement, umowa handlowa, której głównym założeniem jest walka z piractwem w sieci i ochrona właśności intelektualnej. Co to jest ACTA? Dlaczego internauci przekonują, że porozumienie, które Polska podpisała 26 stycznia 2012 roku narusza wolność w internecie?

ACTA dodano: 23.02.2012 22:57 | odpowiedz (42)

Czy podpisanie ACTA oznacza natychmiastowe wdrożenie ustawy?

Podpisanie umowy ACTA przez rząd Donalda Tuska wzbudza wiele protestów wśród internautów. Czy podpisanie umowy oznacza, że natychmiast zostanie ona wdrożona? 

ACTA dodano: 05.02.2012 18:55 | odpowiedz (1)

Czy wiesz, kogo DONALD TUSK pokonał w walce o tytuł Człowieka Roku w plebiscycie TYGODNIKA WPROST?

Tygodnik Wprost ogłosił wyniki swojego corocznego plebiscytu na "Człowieka roku", organizowanego od 1991 roku. Mimo, że rząd ma w sondażach coraz gorsze notowania - przede wszystkim za ustawę refundacyjną oraz ACTA, zwycięzcą jest Premier Donald Tusk. Dowiedz się, kto go wybrał i kogo pokonał premier w tegorocznej edycji plebiscytu.

ACTA dodano: 06.02.2012 13:40

Co oznacza, że Tusk odrzucił ratyfikację w sprawie ACTA? O co chodzi z ACTA?

Umowa ACTA wzbudziła w Polsce wiele kontrowersji. Internauci wyszli na ulice protestować, przez co rząd reprezentowany przez premiera Donalda Tuska ogłosił zawieszenie procesu ratyfikacji umowy ACTA. Premier Donald Tusk poinformował o zawieszeniu procesu ratyfikacji ACTA: Zawieszamy ratyfikację ACTA. Co to oznacza?  

ACTA dodano: 17.02.2012 09:46

Jak stworzyć BEZPIECZNE HASŁO do konta w internecie?

Odbierając elektroniczną pocztę, płacąc rachunki za pomocą internetowego konta bankowego czy robiąc zakupy w sklepach internetowych, codziennie wpisujemy hasła dostępu, które mają chronić nasze prywatne dane przed internetowymi złodziejami. Mówimy, jakie powinno być hasło dostępu, aby zapewniało nam bezpieczeństwo w sieci i zabezpieczało nasz komputer lub konto internetowe przed włamaniem.

bezpieczeństwo danych dodano: 01.02.2012 11:34

Które zapisy ACTA budzą największy sprzeciw internautów?

Wielu internautów protestuje przeciwko ACTA, do ich protestu dołączyły również popularne serwisy internetowe. A przeciwko czemu tak naprawdę protestują? Które zapisy budzą ich wątpliwości?

ACTA dodano: 01.02.2012 10:38

Co to jest SOPA i dlaczego budzi kontrowersje?

Amerykańska ustawa - Stop Online Piracy Act (SOPA) budzi wiele kontrowersji. Czym jest, do czego ma służyć i dlaczego budzi sprzeciw?

ACTA dodano: 23.01.2012 13:45

Jakich haseł lepiej nie używać w internecie? LISTA najmniej bezpiecznych haseł dostępu

W domu chronią nas zamki i alarmy antywłamaniowe, a w internecie hasła dostępu. Specjaliści od internetowych zabezpieczeń na każdym kroku przypominają o tym, żeby zadbać o to, by hasło było jak najbardziej bezpieczne. Niestety analizy sieciowych haseł wciąż pokazują, że internauci mają z tym problem.

ACTA dodano: 01.02.2012 11:16
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

acta anonymus szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. acta anonymus. Wszystko na temat acta anonymus na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.