porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Na czym polega ACTA? PEŁNA TREŚĆ kontrowersyjnej UMOWY

ACTA to umowa handlowa, której głównym założeniem jest walka z piractwem w sieci i ochrona właśności intelektualnej. Czym dokładnie jest ACTA? Mówimy, jaka jest treść umowy, przeciw której tak gwałtownie protestują internauci. Czy rzeczywiście ACTA może być zagrożeniem dla wolności w internecie?

ACTA dodano: 15.02.2012 08:54 | odpowiedz (1)

Kto z polskich artystów protestuje przeciwko ACTA?

Choć ACTA ma chronić prawa autorów i wykonawców większość z nich, także w naszym kraju jest przeciwko wejściu w życie tej umowy. Zbigniew Hołdys i Krzysztof Cugowski jako jedni z pierwszych przyznali, że chcą podpisania ACTA. 

Anonymous dodano: 30.01.2012 15:34

Zawieszenie ratyfikacji ACTA. Co oznacza BRAK RATYFIKACJI? Czy wszystko zostaje jak było?

Nie ma w prawie czegoś takiego jak wstrzymanie prac nad ratyfikacją. Można natomiast się wycofać z umowy. Ale tego premier nie obiecał. Słowa premiera Donalda Tuska o wstrzymaniu prac nad ratyfikacją ACTA jest według prawników nic nie znaczącą obietnicą. Wszystko zostało jak było.

ACTA dodano: 17.02.2012 07:40

ACTA - CO TO JEST? Na czym polega umowa handlowa ACTA? Czy ACTA ogranicza WOLNOŚĆ w internecie?

ACTA rozpala ogromne emocje, nie tylko w internecie. ACTA Anti-Counterfeiting Trade Agreement, umowa handlowa, której głównym założeniem jest walka z piractwem w sieci i ochrona właśności intelektualnej. Co to jest ACTA? Dlaczego internauci przekonują, że porozumienie, które Polska podpisała 26 stycznia 2012 roku narusza wolność w internecie?

ACTA dodano: 23.02.2012 22:57 | odpowiedz (42)

Co grozi za ŚCIĄGANIE PLIKÓW bez praw autorskich i ich rozpowszechnianie?

Mało kto wie co teraz grozi za ściąganie filmów czy gier z Internetu. Czy ACTA coś zmieni? Co grozi za nielegalne ściąganie plików z internetu. Ściągaj filmy za darmo, korzystaj z darmowych programów do ściągania... - czym to grozi?

 

ACTA dodano: 13.02.2012 09:21 | odpowiedz (1)

Czy wiesz, kogo DONALD TUSK pokonał w walce o tytuł Człowieka Roku w plebiscycie TYGODNIKA WPROST?

Tygodnik Wprost ogłosił wyniki swojego corocznego plebiscytu na "Człowieka roku", organizowanego od 1991 roku. Mimo, że rząd ma w sondażach coraz gorsze notowania - przede wszystkim za ustawę refundacyjną oraz ACTA, zwycięzcą jest Premier Donald Tusk. Dowiedz się, kto go wybrał i kogo pokonał premier w tegorocznej edycji plebiscytu.

ACTA dodano: 06.02.2012 13:40

Co oznacza, że Tusk odrzucił ratyfikację w sprawie ACTA? O co chodzi z ACTA?

Umowa ACTA wzbudziła w Polsce wiele kontrowersji. Internauci wyszli na ulice protestować, przez co rząd reprezentowany przez premiera Donalda Tuska ogłosił zawieszenie procesu ratyfikacji umowy ACTA. Premier Donald Tusk poinformował o zawieszeniu procesu ratyfikacji ACTA: Zawieszamy ratyfikację ACTA. Co to oznacza?  

ACTA dodano: 17.02.2012 09:46

Co zmieni ACTA dla zwykłego użytkownika?

Jeżeli ACTA wejdzie w Polsce w życie, to co zmieni się dla przeciętnego użytkownika Internetu? Wszystko, niewiele a może nic?  PROTEST PRZECIWKO ACTA trwa.

ACTA dodano: 02.02.2012 18:04 | odpowiedz (6)

WYKOP.pl - jakie treści gromadzi ten portal? Dlaczego jest popularny wśród przeciwników ACTA?

W związku z zamieszaniem wokół ACTA na pierwsze strony gazet trafił portal Wykop.pl. To tu koordynowana była akcja 24-godzinnego blackoutu, czyli zaciemniania polskich serwisów. Czym właściwie jest portal Wykop.pl?

ACTA dodano: 07.02.2012 12:25

Jakich haseł lepiej nie używać w internecie? LISTA najmniej bezpiecznych haseł dostępu

W domu chronią nas zamki i alarmy antywłamaniowe, a w internecie hasła dostępu. Specjaliści od internetowych zabezpieczeń na każdym kroku przypominają o tym, żeby zadbać o to, by hasło było jak najbardziej bezpieczne. Niestety analizy sieciowych haseł wciąż pokazują, że internauci mają z tym problem.

ACTA dodano: 01.02.2012 11:16
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

ACTA co to jest szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ACTA co to jest. Wszystko na temat ACTA co to jest na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.