porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kto i jak może adoptować dziecko? Dowiedz się więcej o zasadach adopcji

Rodzina adopcyjna, to rodzina, która na mocy sądu przyjmuje do siebie dziecko, które otrzymuje taki sam status prawny, jakby było rodzonym dzieckiem rodziców adopcyjnych. Na prośbę rodziców przysposabiających można zmienić nie tylko nazwisko dziecka, ale także i imię. Co jeszcze wynika z prawa adopcyjnego?

adopcja dziecka dodano: 19.09.2012 06:00

Co to jest OKNO ŻYCIA? Czy każda matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko?

Podejmowanie decyzji o zostawieniu dziecka w "oknie życia" zawsze wiąże się z ogromnym dylematem moralnym. Co się dzieje z noworodkami, które tam trafiają? Gdzie można oddać dziecko i czy jest to anonimowe? Jak wyglądają dalsze procedury?

baby blues dodano: 22.02.2012 13:03

Czym różni się rodzina zastępcza od rodziny adopcyjnej?

Mimo, że te dwa pojęcia często używane są wymiennie to formalnie różnica między nimi jest ogromna. Rodzice adopcyjni nie różnią się w świetle prawa niczym od rodziców biologicznych. Rodzice zastępczy – tylko pomagają wychowywać dziecko. Jakie funkcje pełni rodzina zastępcza?

akt urodzenia dodano: 19.09.2012 11:07

Spadek po osobie adoptowanej - kto dziedziczy?

Sposób dziedziczenia po osobie adoptowanej, która nie zostawiła testamentu, zależy od rodzaju przysposobienia jakiego dokonały osoby adoptujące.

dziedziczenie dodano: 13.12.2014 14:54

ADOPCJA: Jakie formalności trzeba załatwić, żeby adoptować dziecko?

Adopcja dziecka jest procesem długotrwałym i wymagającym wielu zabiegów – administracyjnych i prawnych. Może trwać nawet kilkanaście miesięcy. W tym czasie rodzice adopcyjni musza udowodnić, że sprostają wyzwaniu i będą w stanie utrzymać i wychować dziecko.

dziecko dodano: 04.12.2013 19:00

Kim jest Katarzyna Gwizdała - aktorka, która poślubiła Piotra Adamczyka? NOWE FAKTY

Od 8 stycznia 2012 Katarzyna Gwizdała, aktorka używająca pseudonimu Kate Rozz, nie jest już dziewczyną aktora Piotra Adamczyka. Została jego żoną. Para pobrała się w tajemnicy w kościele bł. Edwarda Detkensa na warszawskich Bielanach. Ślubu udzielał im przyjaciel aktora, ksiądz Wojciech Drozdowicz.

ADAMCZYK dodano: 26.01.2012 11:57 | odpowiedz (2)

Jakie kraje zalegalizowały związki gejów/lesbijek? Gdzie można zawierać związki partnerskie?

Osoby tej samej płci mogą zawierać w większości krajów Europy Zachodniej oraz kilkunastu innych na świecie związki partnerskie (rodzaj zarejestrowanego konkubinatu). Małżeństwa jednopłciowe – gejów lub lesbijek, są już znacznie rzadsze. Dopuszczają je m.in. Skandynawia, RPA, Kanada i Hiszpania

gej dodano: 06.02.2012 13:03 | odpowiedz (5)

W jakich krajach geje/lesbijki mogą adoptować dzieci? Dlaczego Polacy się tego boją?

Kilkanaście krajów na świecie wprowadziło już prawo umożliwiające parom jednej płci adopcję dzieci. W Polsce geje i lesbijki wciąż nie mogą adoptować i wychowywać dzieci. Badania opinii publicznej pokazują, że polskie społeczeństwo jest wciąż niechętne tego typu adopcji.

dzieci par homoseksualnych dodano: 06.02.2012 09:05 | odpowiedz (3)

Warunki adopcji dziecka w Polsce: jakie są?

W Polsce dziecko może przysposobić małżeństwo lub osoba samotna, w tym również rozwódka. Nie można jednak adoptować dziecka wspólnie z konkubentem. W sprawach spornych dotyczących kandydatów na rodziców adopcyjnych wapliwości może rozstrzygnąć sąd.

adopcja dziecka dodano: 14.05.2015 14:18

Adopcja prenatalna - co to znaczy? Czy to w Polsce legalne?

Adopcja prenatalna to droga do rodzicielstwa dla ludzi, którzy sami nie mogą zostać biologicznymi rodzicami. Wyjaśniamy, co dokładnie oznacza ten termin.

adopcja prenatalna dodano: 12.04.2015 11:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

ADOPCJA szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ADOPCJA. Wszystko na temat ADOPCJA na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.