porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kto i jak może adoptować dziecko? Dowiedz się więcej o zasadach adopcji

Rodzina adopcyjna, to rodzina, która na mocy sądu przyjmuje do siebie dziecko, które otrzymuje taki sam status prawny, jakby było rodzonym dzieckiem rodziców adopcyjnych. Na prośbę rodziców przysposabiających można zmienić nie tylko nazwisko dziecka, ale także i imię. Co jeszcze wynika z prawa adopcyjnego?

ADOPCJA dodano: 19.09.2012 06:00

Warunki adopcji dziecka w Polsce: jakie są?

W Polsce dziecko może przysposobić małżeństwo lub osoba samotna, w tym również rozwódka. Nie można jednak adoptować dziecka wspólnie z konkubentem. W sprawach spornych dotyczących kandydatów na rodziców adopcyjnych wapliwości może rozstrzygnąć sąd.

ADOPCJA dodano: 14.05.2015 14:18

Adopcja ze wskazaniem: na czym polega?

Adopcja ze wskazaniem wciąż budzi wiele kontrowersji. Jej zwolennicy przekonują, że dzięki tej formie adopcji dziecko, zamiast latami przebywać w ośrodkach opiekuńczych, może szybko znaleźć nowy dom. Inni zauważają, że adopcja ze wskazaniem może być wykorzystywana do nielegalnego handlu dziećmi.

adopcja ze wskazaniem dodano: 10.05.2015 14:01
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

adopcja dziecka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. adopcja dziecka. Wszystko na temat adopcja dziecka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.