porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz, jak producenci żywności tną koszty niszcząc nasze zdrowie? Na czym polega AFERA SOLNA?

Co jakiś czas Polska wstrząsają afery związane z produkcją żywności, w tym AFERA SOLNA, poruszające opinię publiczną. Ścięgna i skrzydła drobiu w jedzeniu dla dzieci, spleśniałe kiełbasy, trzydziestoletnie mięso i sól drogowa w wędlinach. Dowiedz się więcej o najgłośniejszych aferach spożywczych ostatnich lat. 

afera mięsna dodano: 01.03.2012 01:38 | odpowiedz (2)

Składniki soli przemysłowej. Co zawiera SÓL DROGOWA używana do posypywania oblodzonych jezdni i chodników?

Choć sól przemysłowa wpływa szkodliwie na naturalne środowisko, niszczy buty, karoserię aut, roślinność trawnikową i elementy drogowej infrastruktury, wciąż jest bardzo popularnym środkiem wykorzystywanym do posypywania oblodzonych chodników. Co znajduje się w jej składzie?

chlorek sodu dodano: 02.03.2012 19:37

Jak odróżnić sól przemysłową od soli spożywczej?

Sól przemysłowa mogła trafić do wielu spożywanych przez nas potraw. Czy mogliśmy o tym wiedzieć? Czy były jakieś symptomy, które świadczyły, że spożywana przez nas żywność jest wyprodukowana z dodatkiem soli przemysłowej? Jak ją odróżnić od soli kuchennej?  

lista zakładów dodano: 07.03.2012 09:22 | odpowiedz (2)

Trująca sól drogowa? Afera solna jakie zakłady? LISTA FIRM i ZAKŁADÓW

Trująca sól drogowa - zamiast soli spozywczej - była używana w super i hipermarketach, a także była kupowana przez 646 firmy z całej Polski. Listę firm ogłosił Główny Inspektor Sanitarny. Na liście Inspektora są m.in. firmy z miejscowości Piekary Śląskie (oddział w Łodzi), Radzionkowo (oddział w Łodzi), Przystajnia, Panki. Przypomnijmy, że afera solna wybuchła przed rokiem. Dziennikarze odkryli wtedy, że od 2003 roku trzy firmy skupowały z zakładów chemicznych techniczną sól wypadową, a następnie sprzedawały ją jako jadalną, spożywczą. W ten sposób tysiące ton substancji zawierającej groźne dla zdrowia składniki zamiast na nasze drogi, trafiło na nasze talerze: do restauracji, piekarni, zakładów rybnych i mięsnych. 

afera solna tvn dodano: 16.03.2013 16:57

Jak inhalować dziecko solą fizjologiczną?

Sól fizjologiczna sprawdza się nie tylko przy katarze – inhalacje wykonywane z jej pomocą są również jego znakomitą profilaktyką. Jak jej używać, by spełniała swoje zadanie?

infekcje dodano: 28.02.2012 10:09

Jak zrobić pesto pietruszkowe?

Do zrobienia pesto zamiast bazylii można użyć natki pietruszki. Okazuje się, że to tak samo smaczny, ale tańszy składnik.

BAGIETKA dodano: 13.06.2017 11:44 | odpowiedz (1)

Jak zrobić miodowy sos winegret?

Sos winegret to jednej z najbardziej popularnych i lubianych przez nas sosów. Warto go wzbogacić o miód i czosnek.

czosnek dodano: 20.02.2012 18:00

Czym różni się sól przemysłowa od spożywczej? Jak sól przemysłowa wpływa na zdrowie?

Opinię publiczną poruszyły wiadomości o obecności soli drogowej lub przemysłowej w polskich wędlinach. W wyniku afery solnej wiele osób zastanawia się nad różnicą miedzy rodzajami soli i skutkami przyjmowania soli drogowej, zawierającej duże ilości siarczanu sodu. Dlaczego sól przemysłowa jest szkodliwa?

co szkodliwe dodano: 22.06.2016 18:23 | odpowiedz (27)

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Chwila nieuwagi - i na dnie garnka przypalone resztki obiadu. Nie oznacza to jednak, że garnek nadaje się do wyrzucenia. Są sposoby na to, by doprowadzić go do użytku.

czyszczenie przypalonych garnków dodano: 17.09.2012 12:23 | odpowiedz (1)

Lista firm, które używają bezpiecznej soli. Sprawdź, co jesz!

Afera solna ciągle się rozwija, CBŚ nie ujawnia listy firm, które używały soli przemysłowej, ale są w Polsce firmy, które deklarują i potrafią udowodnić używanie wyłącznie sprawdzonej soli spożywczej. Przedstawiamy listę firm produkujących pożywienie i wykorzystujących bezpieczną sól morską lub kamienną.

Anvil Włocławek dodano: 11.03.2012 22:33 | odpowiedz (8)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...

afera solna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. afera solna. Wszystko na temat afera solna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.