porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Sekretarz generalny PZPN - jaka jest jego rola? Kto zastąpi Zdzisława Kręcinę?

Cała Polska zwróciła uwagę na postać Zdzisława Kręciny, bohatera afery łapówkowej w Polskim Związku Piłki Nożnej. Kręcina był sekretarzem generalnym PZPN od 12 lat. Czym się zajmował? Jakie obowiązki przejmie jego następca? Ile Kręcina zarobił w ciągu 12 lat?

AFERA KORUPCYJNA dodano: 12.03.2012 03:36

Jak polski futbol próbuje wejść na giełdę? Czy to sposób na wyplenienie korupcji?

Jeden z artykułów na temat kryzysu w klubie ŁKS przypomniał nam dawno zapomniany pomysł – wprowadzenia futbolu na giełdę. Tak aby twarde reguły biznesowe wypleniły z niego korupcję, amatorszczyznę i fatalny styl zarządzania.

AFERA KORUPCYJNA dodano: 30.11.2011 23:11

Jak zgłosić przestępstwo korupcji do Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Spotykasz się z problemem korupcji? Masz dokumenty świadczące o popełnieniu przestępstwa, ale nie wiesz, co z tym dalej zrobić? Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci anonimowo zawiadomić odpowiednie służby.

biuro dodano: 17.04.2012 17:05 | odpowiedz (4)

KORUPCJA... czyli zepsucie i nadużycie. Co to za zjawisko?

Afery korupcyjne w PZPN (bohaterowie tematu Zdzisław Kręcina, Grzegorz Lato), w służbie zdrowia, policji, w urzędach i w polityce... Korupcja jest i będzie. Niezwykle trudno ją udowodnić i dokładnie określić jej granice. Doświadczenie pokazuje, że jest to zjawisko globalne. „Dawca” i „biorca”, bo tak nazywa się osoby "otrzymujące' i "dające" łapówkę, występują niezależnie od formy rządów i doświadczeń kulturowych. Jednak według prawa korupcja to nie tylko przekupstwo czy łapówkarstwo, ale także nepotyzm, wykorzystanie publicznych środków dla prywatnych korzyści i tzw. „handel wpływami”. Jakie są przyczyny korupcji? Czy dawanie łapówki jako dowód wdzięczności jest społecznie akceptowalne? Jakie są konsekwencje korupcji dla państwa? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Afery korupcyjne dodano: 02.12.2011 09:00

Kto może zostać członkiem PZPN? Jak wybierane są władze związku?

Nie tylko sama piłka nożna budzi w Polsce duże emocje. Być może nawet większe wzbudza Polski Związek Piłki Nożnej, jego władze i prezes Grzegorz Lato, były sekretarz PZPN Zdzisław Kręcina. Kto może zostać członkiem PZPN i czym różni się członek od działacza PZPN? A jak wybierany jest prezes?

AFERA KORUPCYJNA dodano: 10.07.2012 09:00

Czy wręczanie łapówki jest karalne? Mówimy, jakie są sposoby uniknięcia kary za korupcję

Proponowanie i wręczanie łapówki jest karalne. Jednak jeżeli sprawca lub osoba zamieszana zgłosi się do organów ścigania zanim przestępstwo wyjdzie na jaw, może liczyć na uniknięcie kary. Czy w każdym wypadku? Czy PZPN może zmienić się na lepsze? O co chodzi w sprawie AFERA W PZPN?

AFERA KORUPCYJNA dodano: 02.12.2011 09:10

Jak CBA walczy z korupcją? Jak uniknąć kary za wręczenie łapówki?

Tomasz Kaczmarek, poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm VII kadencji, to były funkcjonariusz CBA, który zasłynął niejedną „akcją” antykorupcyjną. Zobacz, jak to się skończyło z posłanką Sawicką, a jak z byłą żoną Cezarego Pazury? Czy można uniknąć kary za wręczanie łapówki?

agent Tomek dodano: 01.05.2015 16:50
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

AFERA W PZPN szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. AFERA W PZPN. Wszystko na temat AFERA W PZPN na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.