porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest TADŻIN i jak go przygotować?

Tadżin to danie pochodzące z krajów północno-zachodniej Afryki, przygotowane w specjalnym charakterystycznym glinianym naczyniu o tej samej nazwie. Danie może składać się z mięsa, kaszy i warzyw, a charakterystycznego smaku i aromatu nadaje tabil czyli mieszanka przypraw.

czosnek dodano: 07.03.2012 08:20

Wiosna Ludów w krajach arabskich - co zdarzyło się na północy Afryki w 2010 i 2011 roku?

Od 2010 r. oczy całego świata skierowane są na Afrykę. Niemalże wszystkie kraje arabskie wystąpiły przeciwko autokratycznym reżimom. O co walczą Afrykańczycy? Czym jest Arabska Wiosna Ludów?

protest dodano: 20.10.2011 15:47

Na co się zaszczepić przed podróżą do północnej Afryki?

Egzotyczne smaki, niezwykłe krajobrazy i bajeczne plaże. Państwa północnej Afryki to coraz bardziej popularny kierunek podróży polskich turystów. Aby w pełni się nimi cieszyć, warto jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o szczepieniach ochronnych.

Libia dodano: 04.05.2015 14:10

Safari - co zabrać na wycieczkę safari?

Jedziesz na safari i nie wiesz, co zabrać ze sobą? Poniżej znajdziesz listę rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

co zabrać na safari dodano: 07.08.2014 08:05

Na co szczepić się przed wyjazdem do Afryki? Wakacje w Afryce - jakie zagrożenia?

Afryka do kontynent niemały i niezmiernie zróżnicowany. Są tam kraje o kulturze higienicznej bliskiej europejskiej i takie, gdzie trzeba na siebie bardzo uważać. Na co się zaszczepić, jadąc do Afryki? Jak uniknąć zachorowania?

szczepienia dodano: 18.07.2013 19:16

Wielkanoc w Afryce – jak się ją obchodzi?

Wielkanoc w Afryce obchodzona jest hucznie i wesoło. W wigilię Wielkiej Nocy wierni dekorują kościoły papierowymi kwiatami i motylami. Co jeszcze odróżnia afrykańskie Święta Wielkanocne od polskich? Co buduje tamtejszą tradycję wielkanocną? Mówimy, jak w Afryce obchodzi się Wielkanoc.

wielkanoc dodano: 16.04.2014 13:47

Berberowie i Tuaregowie, czy powinniśmy się ich bać?

Nie, nie powinniśmy się bać ani Berberów, ani Tuaregów. Nie ma ku temu żadnych powodów. Berberowie to rdzenna ludność północnej Afryki i Sahary, a Tuaregowie to jedna z jej z odłamów.

Berberowie dodano: 16.02.2012 14:54

Dlaczego czarna mamba nie boi się człowieka?

Czarna mamba to najbardziej niebezpieczny wąż na świecie. Śmiertelny jad to jego broń. Jeśli się pojawia wśród ludzi to znak, że niesie czyjąś śmierć. W walce z tym wężem trudno sobie poradzić szczególnie na krótkich dystansach, gdyż porusza się z szybkością 18-24 km na godzinę, bywa że szybciej.

antidotum dodano: 27.01.2012 10:41 | odpowiedz (1)

ŚLUB I WESELE na świecie. Jakie są zwyczaje ślubne w innych krajach?

Tradycje ślubne różnią się znacznie w różnych kulturach. Czy wiesz jakie są najbardziej intrygujące tradycje ślubne? Czy znasz najciekawsze i najbardziej oryginalne zwyczaje ślubne?

chiny dodano: 18.01.2012 15:21

Dlaczego lew nie może być królem dżungli?

Lew nie jest wcale największym kotem. O wiele potężniejszy od niego jest tygrys. Poza tym lwy wolą życie na sawannach, niż w gęstych lasach. Nazywanie lwa królem dżungli jest więc nieprawdziwe, niesprawiedliwe i niczym nie uzasadnione.

Azja dodano: 10.01.2012 20:27 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Afryka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Afryka. Wszystko na temat Afryka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.