porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

10 najgorętszych premier kinowych zimy 2012! Na które filmy najbardziej czekają kinomani?

Zima 2012 to w tzw. ambitnym kinie prawdziwy wysyp premier. Są arcydzieła – tak krytycy oceniają najnowszy film Holland „W ciemności”. Pojawiły się mocne dramaty – takie jak „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Nie zabraknie też genialnych kreacji aktorskich, przoduje Merly Streep jako Margaret Thatcher. W końcu mniej świątecznej komerchy, a więcej dobrego kina! Zobacz wszystkie najważniejsze premiery ambitnego kina zaplanowane na trzy pierwsze miesiące 2012 roku.

czas dodano: 23.01.2012 17:52

Film Agnieszki Holland „W ciemności” porusza cały świat. Zobacz, jak Robert Więckiewicz zdobywa zagraniczną publiczność

Agnieszka Holland to reżyser oficjalnego, polskiego kandydata do Oscarów 2012. „W ciemności” to autentyczna historia Leopolda Sochy, który ukrywał żydowską rodzinę w czasie Holocaustu. Jaką reakcję film z Więckiewiczem w roli głównej wzbudził w USA? Kto jest pierwowzorem bohaterów filmu „W ciemności”?

 

 

I wojna światowa dodano: 20.01.2012 13:00 | odpowiedz (1)

Jak ELŻBIETĘ CZYŻEWSKĄ pamiętają przyjaciele? Jakie sekrety ukryte są w premierowej książce o "polskiej Marilyn Monroe"?

Elżbieta Czyżewska, nazywana "polską Marilyn Monroe" i "Cybulskim w spódnicy", to aktorka kontrowersyjna i wybitnie zdolna, kochana i nienawidzona, która wciąż budzi w pamięci przyjaciół huragan emocji. Co mówią o niej jej bliscy i ludzie, którzy ją znali? Przeczytaj w książce  Izy Komendołowicz "Elka" (premiera 25 stycznia 2012 roku).

aktorka dodano: 16.01.2012 08:20

Dlaczego to będzie fatalny rok dla Roberta Więckiewicza? Robert Więckiewicz to Wałęsa idealny

Dlaczego to będzie fatalny rok dla Roberta Więckiewicza? To jeden z najlepszych, najpopularniejszych i najbardziej zapracowanych aktorów polskich. Gra w naszych najważniejszych filmach. Paradoksalnie to może zniszczyć karierę Roberta Więckiewicza. Robert Więckiewicz to Wałęsa idealny

Andrzej Wajda dodano: 17.01.2012 08:52

Oscary 2013. "Nieulotne" - o czym opowiada polski kandydat do Oscara?

Oscary 2013 już 24 lutego. Wśród kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia jest także polski film pt. "Nieulotne" w reżyserii Jacka Borcucha. Jakie szanse na wygraną ma polska produkcja? Mówimy, o czym opowiada polski kandydat do Oscara.

Andrzej Wajda dodano: 29.01.2013 10:43 | odpowiedz (2)

OSCARY 2012. Kiedy, gdzie transmisja (Canal+)? LISTA nominowanych do Oscara

W nocy z 26 na 27 lutego 20012 ceremonia rozdania Oscarów 2012. And the winner is... transmisja gali: 84. gala wręczenia Nagród Akademii Filmowej Oscary 2012, w Canal+. Tymczasem 24 stycznia w Beverly Hills ogłoszono szczegółową listę kandydatów do Oskara. Zobacz, które filmy i jacy aktorzy mają szansę dziękować Akademii podczas gali wręczania Oscarów.

Martin Scorsese dodano: 24.02.2012 17:18 | odpowiedz (1)

Kim jest OLGA CHAJDAS, partnerka Katarzyny Adamik, córka Holland?

Katarzyna Adamik to córka Agnieszki Holland i Laco Adamika. Choć nigdy oficjalnie nie przedstawiła swojej partnerki, w branży filmowej jej nazwisko nie jest tajemnicą. Ukochaną kobietą Katarzyny Adamik jest młoda reżyserka Olga Chajdas.

Adamik kocha kobietę dodano: 09.03.2012 21:05 | odpowiedz (1)

Kim jest Robert Więckiewicz, aktor znany z ról bandziorów i gangsterów?

Robert Więckiewicz tak wielu zagrał gangsterów, że uważa, iż w tym temacie powiedział wszystko. W przyszłym roku wspaniałą rolą drobnego złodzieja pomagającego Żydom ma szansę zdobyć Oscara w filmie Agnieszki Holland "W ciemności"! Zasłynie również rolą Lecha Wałęsy.

FILM WAJDY dodano: 03.01.2012 14:47

Kim jest Agnieszka Holland, reżyser i prezydent Europejskiej Akademii Filmowej?

Agnieszka Holland  została nowym prezydentem Europejskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy w 25-letniej historii EFA przewodniczy jej kobieta. Kim jest Agnieszka Holland?  Dlaczego powinniśmy znać jej dokonania?

Europejska Akademia Filmowa dodano: 08.12.2013 15:05 | odpowiedz (2)

Jakie kraje zdobywały Oscary dla nieanglojęzycznych filmów?

W historii Oscarów dla filmów nieanglojęzycznych zdecydowana większość Nagród Akademii Filmowej powędrowała do Europy. Czy to znaczy, że polski kandydat do Oscara 2012 , film "W ciemności" Agnieszki Holland, ma szanse pokonać faworyta w tej kategorii - znakomite irańskie "Rozstanie"?

Andrzej Wajda dodano: 20.01.2012 10:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

Agnieszka Holland szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Agnieszka Holland. Wszystko na temat Agnieszka Holland na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.