- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Agregaty prądotwórcze - co trzeba wiedzieć o ich użytkowaniu?
Wydajność i żywotność agregatów prądotwórczych zależy nie tylko od ich jakości, ale także od prawidłowego użytkowania i konserwacji. Jeśli zależy nam na sprawnym działaniu zasilanych przez nie odbiorników, musimy dbać o ich stan techniczny.
Czy warto mieć rezerwowe źródło zasilania w domu?
W każdym domu są odbiorniki wymagające ciągłego zasilania prądem (pompa obiegową c.o., lodówka, zamrażarkę, instalacja alarmowa itp.). Aby mogły one sprawnie funkcjonować w okolicy, w której zdarzają się przerwy w dostawie energii elektrycznej, warto im zapewnić w rezerwowe źródło zasilania. Może nim być np. zasilacz UPS lub agregat prądotwórczy.
Kiedy w domu jest potrzebne rezerwowe zasilanie? Jak je zapewnić?
W niektórych regionach kraju często zdarzają się przerwy w dostawie energii elektrycznej trwające nawet kilka godzin. Co zrobić, jeśli mieszkamy w takiej okolicy, a w domu mamy wiele urządzeń wymagających ciągłego zasilania - kocioł, kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym, czy pompę ciepła? Jak zapewnić sobie rezerwowe zasilanie?
Niezbędnik prepersa. Jak się przygotować na koniec świata
Apteczka, konserwy, tabletki do odkażania wody, plecak ratunkowy, siekiera... Każdy prawdziwy Preppers ma to wszystko pod ręką i potrafi tego użyć w każdej chwili. Co musisz kupić, żeby tak jak Preppersi być przygotowanym na kataklizm, wojnę lub koniec świata?
Rezerwowe zasilanie. Jak się zabezpieczyć na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej?
Przerwy w dostawie prądu to częsta zimowa bolączka. Jeśli masz dom wyposażony w nowoczesny kocioł, kolektory i/lub kominek z płaszczem wodnym, musisz się liczyć z tym, że w razie przerw w dostawie energii elektrycznej przestaną działać. Warto się przed tym zabezpieczyć. Sposobem na to jest agregat prądotwórczy - co warto o nim wiedzieć?
AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY – czy warto go mieć? Jak wybrać odpowiedni?
Konsekwencją awarii sieci energetycznej są nie tylko brak oświetlenia i możliwości korzystania ze sprzętu elektrycznego i elektronicznego (TV, radioodbiorników, komputerów etc.), ale często też problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą. Skutecznym rozwiązaniem jest wtedy własne źródło prądu.
Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...
-
zobacz sylwetkę