porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego szpinak zapewni ci dobry humor?

Chcesz być wesoły, zrelaksowany? Wystarczy, że zachowasz odpowiednią dietę. Międzynarodowy zespół specjalistów wykazał, że przyczyną złego humoru i utraty spokoju jest spadek ilości serotoniny w mózgu, a do tego dochodzi wtedy, kiedy rezygnujemy z posiłku, jak i gdy jemy niewłaściwe rzeczy.

czekolada dodano: 27.09.2011 19:49

Skąd się bierze agresja u mężczyzn?

Badania naukowe przeprowadzone wśród grup mężczyzn i dorastających chłopców dowiodły, że istnieje ścisły związek między zachowaniami agresywnymi i poziomem testosteronu. Im jest on wyższy, tym większymi łowcami - kobiet, sukcesów, wrażeń - są mężczyźni. Kochają ryzyko i mają skłonność do przemocy.

meżczyzna dodano: 22.06.2015 12:38

Które rasy psów są niebezpieczne?

Przy okazji pogryzień i zagryzień, roztrząsane są przyczyny, dla których psy atakują. Nie było żadnego powodu – twierdzą świadkowie. Zawinił człowiek – mówią ci, którzy umieją ujarzmić psie instynkty - hodowcy lub specjaliści od psich szkoleń. Geny to nie wszystko, ale i niemało – dorzuca nauka.

geny dodano: 28.05.2013 13:41

Jak opanować się i poradzić sobie ze złością w miejscu pracy?

Wydarzyło się to w New Jersey w USA. Dwóch pracowników Sor Testing Labs przycinało krzewy na terenie przedsiębiorstwa. Jeden z nich uderzył kolegę w twarz ostrzem sekatora, rozcinając mu lewy policzek na długości kilkunastu centymetrów. Nie był to jedyny w USA przypadek agresji w miejscu pracy. Mówimy jak zapanować nad sobą, gdy w miejscu pracy ogarnie nas złość.

emocje dodano: 16.02.2012 13:23

Jak poradzić sobie z agresją u dziecka?

Agresji nie da się zabronić. Są jednak inne sposoby, dzięki którym można poradzić sobie z agresywnym kilkulatkiem.

agresywne dziecko dodano: 01.05.2015 16:03

Skąd się bierze agresja u przedszkolaków?

Gryzie, kopie, bije, zabiera zabawki? Agresja u dzieci nie bierze się znikąd. Zanim pójdziesz z dzieckiem do psychologa, warto spróbować dotrzeć do źródeł problemu.

agresja u dzieci dodano: 20.04.2015 11:44

Jak rozpoznać skutki przemocy psychicznej? Po czym poznać, że ktoś jest dręczony psychicznie?

O ile przemoc fizyczną w domu łatwo jest rozpoznać, a jej fizyczne skutki są widoczne, o tyle z przemocą psychiczną jest gorzej. Najczęściej występuje ona w postaci "prania mózgu" a efekty tego można ropoznac po zachowaniu ofiary. Zobacz, jakie są skutki przemocy psychicznej.

bezradność dodano: 29.01.2013 16:59 | odpowiedz (1)

Agresywny kilkulatek. Jak nauczyć dziecko rozładowywać emocje w bezpieczny sposób?

Agresywny kilkulatek to problem nie tylko pań w przedszkolu – również, a może przede wszystkim, rodziców. Co można zrobić?

Agresja u dziecka dodano: 28.05.2013 07:13

Co to jest PORTRET PSYCHOLOGICZNY i jak się go tworzy? Co mówi portret psychologiczny KATARZYNY W., MAMY MADZI?

Biegli, badający Katarzynę W. mamę nieżyjącej Madzi, stworzyli jej psychologiczny portret. Ocenili, że kobieta ma skłonności do agresji. Co to jest portret psychologiczny, jak się go tworzy?

 

Katarzyna W dodano: 29.03.2012 13:02 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

AGRESJA szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. AGRESJA. Wszystko na temat AGRESJA na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.