porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co się zawiera w cenie paczki papierosów?

1 stycznia wzrosła akcyza na wyroby tytoniowe. To istotna podwyżka, bo na cenę papierosów składają się w przeważającej większości właśnie podatki.

akcyza papierosy dodano: 24.02.2014 09:54

PALENIE PAPIEROSÓW. Nowa dyrektywa tytoniowa KE - co się może zmienić?

Czy z europejskiego rynku znikną papierosy smakowe i tzw. slimy? Jakie zmiany w przepisach prawnych dotyczących papierosów chce wprowadzić UE? Kto lobbuje za zaostrzeniem przepisów? Mówimy, co może zmienić nowa dyrektywa tytoniowa KE.

dyrektywa dodano: 18.12.2012 07:47

Ile zapłacisz za paczkę papierosów? Dlaczego po Nowym Roku warto rzucić palenie?

Jak co roku, w Nowy Rok wiele osób czyni postanowienia noworoczne. Niektóre dotyczą zdrowia - liczni palacze obiecują sobie, że już nie sięgną po papierosa, gdy wybije 12 w nocy. Jednak niewielu z nich dotrzymuje złożonej sobie obietnicy. W 2012 roku może to być łatwiejsze - bo za rzuceniem palenia przemówią mocne argumenty finansowe. Papierosy zdrożeją - na skutek wzrostu akcyzy na wyroby tytoniowe. Mówimy, dlaczego warto rzucić palenie już w styczniu 2012 roku.

budżet państwa dodano: 05.01.2012 15:10 | odpowiedz (1)

Akcyza na cygara i papierosy – ile wynosi?

Myli się, kto myśli, że dzięki palaczom cygar bogaci się państwo. Odprowadzanie podatków przerzucone jest bowiem na przeciętniaka z papierosem w ręku!

akcyza na cygara dodano: 04.10.2014 18:07

Od czego zależą wysokie CENY paliw?

Cena paliwa zależy od wielu czynników. Paliwo drożeje, gdy rośnie cena baryłki ropy na światowych giełdach, niekorzystny dla kierowców jest też mocny dolar. Ceny na stacjach ustalane są również w zależności od aktualnego popytu na paliwo.

cena baryłki ropy dodano: 26.03.2012 13:51

Ile płacimy podatku, gdy kupujemy paliwo?

Ceny benzyny mogą być niższe! Rząd musi jednak obniżyć podatki, które wchodzą w skład paliwa. Mówimy, jakie podatki są wliczone do ceny paliwa.

benzyna dodano: 25.01.2012 14:29 | odpowiedz (2)

Jaka jest w Polsce INFLACJA? Jak bardzo urosną CENY w 2012 roku?

Rosnące ceny były zmartwieniem Polaków w całym 2011 roku. W grudniu inflacja nieco wyhamowała, także w bieżącym roku ceny nie powinny rosnąć już tak szybko. Jaka będzie inflacja w 2012 roku? Czy wzrost cen będzie wolniejszy?

BANKIER dodano: 02.03.2012 16:17 | odpowiedz (2)

Co się składa na cenę litra benzyny w Polsce?

Średnia cena benzyny 95 wynosi dziś 5,43 zł za litr. Wiadomo jednak, że znaczna część tej kwoty to podatki. Co składa się na ceny paliw w Polsce? Jaki procent to podatki i marże pośredników? Na co państwo wydaje pieniądze uzyskane ze sprzedaży benzyny?

autogaz dodano: 27.12.2011 21:14

Czy papierosy muszą być drogie? Co składa się na cenę paczki papierosów?

Tkwisz w szponach nałogu i zastanawiasz się dlaczego twój upragniony papieros jest tak drogi? Podliczenie ceny materiałów i samej produkcji nie wyjaśnią sprawy. Sprawdź, co kryje się za wysoką ceną jednej paczki papierosów.

ceny dodano: 12.12.2011 12:45 | odpowiedz (1)

Jak zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy?

Czy używany samochód sprowadzony z zagranicy można zarejestrować w Polsce w ciągu jednego dnia? Przeczytaj nasz poradnik i zaplanuj wycieczkę po urzędach. Dowiedz się, jakie formalności trzeba załatwić, jakie urzędy odwiedzić i jaką kwotę przygotować na różne opłaty i podatki, żeby zarejestrować auto sprowadzone z zagranicy.

duży brief dodano: 11.10.2011 17:23 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

AKCYZA szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. AKCYZA. Wszystko na temat AKCYZA na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.