porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

AKT APOSTAZJI. Jak zostać ateistą? [PRAKTYCZNE RADY]

Wiara nie zawsze towarzyszy nam przez całe życie. Możemy po prostu przestać uczestniczyć w życiu Kościoła, ale możemy też drogą biurokratyczną się z niego wypisać.

ateizm dodano: 28.05.2014 14:08

Apostazja - czy jej dokonać, jak jej dokonać? Jak wygląda rytuał apostazji?

Akt apostazji Janusza Palikota prawdopodobnie nie jest ważny, gdyż nie został dokoany zgodnie z regułami wyznaczonymi przez Konferencję Episkopatu Polski. Jak więc dokonać aktu apostazji, by wykluczyć się z wspólnoty Kościoła?

akt apostazji Janusza Palikota dodano: 22.05.2012 15:39

Na czym polega APOSTAZJA? Akt i procedura apostazji czyli wystąpienie z Kościoła co to takiego? Dlaczego pierwsza Polka urodzona dzięki in vitro mówi o apostazji?

Współcześnie Kościół katolicki nie cieszy się tak duża popularnością jak kiedyś. Coraz więcej osób jest wierzącymi, ale niepraktykującymi. Część wiernych zaś całkowicie odsunęło się od religii i zdecydowało się na apostazję. Co to takiego? Na czym polega? Na czym polega procedura apostazji? Dlaczego pierwsza Polka urodzona dzięki metodzie in vitro, Agnieszka Ziółkowska, planuję apostazje?

Agnieszka Ziółkowska dodano: 12.04.2013 08:32

Co to jest APOSTAZJA? Na czym polega AKT APOSTAZJI Janusza Palikota?

Apostostazja to odstępstwo od wiary religijnej, a nawet całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej. Termin apostostazja to pojęcie religioznawcze. Termin był i jest obecny w wielu religiach, także w wyznaniach niechrześcijańskich. Za sprawą Janusza Palikota pojęcie zyskało nowy wymiar, gdy skandalizujący polityk powiesił swój akt apostazji na drzwiach krakowskiego kościoła. Co oznacza apostazja Palikota?

akt apostazji Janusza Palikota dodano: 21.05.2012 17:32

Jak wypisać się z Kościoła? Jakie konsekwencje? Czy można wycofać się z kościoła katolickiego?

W jaki sposób skutecznie wypisać się z Kościoła katolickiego? Jakie są tego konsekwencje? Z jakimi czynnościami wiąże się wyrzeczenie wiary? Mówimy jakie formalności trzeba spełnić, aby wypisać się z Kościoła oraz z czym to jest związane. 

akt chrztu dodano: 20.03.2012 12:08 | odpowiedz (8)

Jak wypisać się z Kościoła katolickiego? APOSTAZJA PROCEDURA

Wiele osób zostało ochrzczonych w dzieciństwie i stało się w ten sposób członkami Kościoła katolickiego. Jako dorośli często odczuwają to jako przymus i chcą wystąpić z tej wspólnoty. Istnieje możliwość wypisania się z Kościoła katolickiego. Jak można tego dokonać?

apostazja dodano: 20.03.2012 11:07 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Klaus Barbie. „Rzeźnik z Lyonu” złapany przez łowców nazistów

Klaus Barbie, znany jako „Rzeźnik z Lyonu” był jednym z ...

akt apostazji szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. akt apostazji. Wszystko na temat akt apostazji na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.