porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak sporządzić umowę DAROWIZNY?

Umowa darowizny jest bardzo popularna w relacjach rodzinnych. W ten sposób rodzice czy dziadkowie mogą przekazać dzieciom lub wnukom pieniądze, samochód, mieszkanie bądź działkę. Kiedy umowę musi sporządzić notariusz? A kiedy wystarczy zwykła umowa pisemna?

darczyńca dodano: 22.02.2012 07:16

Ile wynosi TAKSA NOTARIALNA przy sprawach spadkowych?

Jeśli przekazujesz swój majątek spisując umowę darowizny, musisz się liczyć z tym, że osoby obdarowane będą musiały uiścić taksę notarialną. Są to dość wysokie kwoty. Mówimy, ile wynosi taksa notarialna przy sparawach spadkowych.

darowizna dodano: 23.01.2012 15:11

Przeniesienie własności mieszkania - na czym polega w dożywotniej służebności?

Umowę cywilnoprawną o dożywocie zawiera się, aby zapewnić sobie dożywotnie utrzymanie na koszt osoby lub innego podmiotu, któremu w zamian przekazuje się nieruchomość przenosząc na niego jej własność.

mieszkanie dodano: 02.03.2015 12:31

Jak założyć wspólnotę mieszkaniową?

Wspólnoty mieszkaniowej się nie zakłada, powstaje automatycznie z mocy prawa. Ale żeby mogła funkcjonować, trzeba dopełnić pewnych formalności.

spółdzielnia mieszkaniowa dodano: 15.03.2014 13:34

Jak sprzedać mieszkanie, żeby na pewno dostać za nie pieniądze? Jak nie dać się oszukać?

Czy zapłata za mieszkanie powinna być przelana sprzedającemu przed podpisaniem aktu notarialnego (kupujący wtedy ryzykuje, że sprzedający się u notariusza nie pojawi), czy też po (w tej sytuacji sprzedający ponosi ryzyko, że nie otrzyma zapłaty od kupującego)? Jak wyeliminować ryzyko transakcji?

bezpieczeństwo transakcji dodano: 21.06.2012 14:06

Jak i kiedy zawrzeć umowę przedwstępną kupna mieszkania?

Umowę przedwstępną zawiera się, gdy z różnych względów podpisanie umowy sprzedaży nieruchomości nie jest w najbliższym czasie możliwe. Na przykład sprzedający musi najpierw przeprowadzić postępowanie spadkowe albo kupujący musi uzyskać kredyt na sfinansowanie zakupu. Mówimy, jak i kiedy zawrzeć umowę przedwstępną kupna nieruchomości.

księga wieczysta dodano: 13.01.2012 12:44

Ile zapłacisz u notariusza, gdy kupujesz mieszkanie?

Wszystkie umowy przenoszące własność nieruchomości (sprzedaż-kupno mieszkania, domu, działki) muszą mieć formę aktu notarialnego. Za sporządzenie aktu musisz zapłacić taksę notarialną. To nie wszystkie koszty transakcji.

kupno mieszkania dodano: 04.01.2012 12:12

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

Małe, ciasne ale własne. Wcześniej czy później dojrzewamy do kupienia mieszkania, nawet jeśli wiąże się to z długoletnim kredytem. Wciąż większość transakcji kupna-sprzedaży odbywa się na rynku wtórnym. Jak zatem uniknąć błedów przy wyborze takiego mieszkania?

agent nieruchomości dodano: 02.09.2011 13:34
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?

Paulina Kaszuba ma 30 lat, a od 13. roku życia ...

akt notarialny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. akt notarialny. Wszystko na temat akt notarialny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.