porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy aktywność fizyczna jest nam potrzebna?

Każdy człowiek potrzebuje co najmniej 30 min. umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych. Najprostszym sposobem na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej jest włączenie ruchu w codzienną rutynę. Umożliwiają one bowiem regulowanie intensywności wysiłku, zapewniają efektywne wykorzystanie tlenu i są najbardziej korzystne dla serca, płuc i układu krążenia.

bieganie dodano: 05.12.2013 19:42

Jak walczyć z wiosennym osłabieniem?

Czujesz się ostatnio ciągle zmęczony, często boli cię głowa, masz kłopoty z koncentracją, łatwo łapiesz infekcje? To mogą być symptomy wiosennego osłabienia. Skąd się bierze i jak zwalczyć wiosenne osłabienie?

chandra dodano: 26.02.2014 16:54

Nie łam się cz. 1. Co to jest OSTEOPOROZA i jak jej zapobiegać?

Osteoporozę często nazywa się cichą złodziejką kości, bo powoduje ubytek masy kostnej bez bólu czy też innych dolegliwości. Zazwyczaj dotyka osób w starszym wieku, częściej kobiety niż mężczyzn. Można jej zapobiegać, ale najlepiej to robić w we wczesnej młodości, ale kto wtedy myśli o starości?

osteoporoza dodano: 18.05.2012 07:23 | odpowiedz (1)

Jaki jest NAJZDROWSZY RODZAJ SPORTU? Jaki sport można uprawiać bez zbytnego męczenia się?

Pochodzący z Finlandii nordic walking jest idealną formą rekreacji na świeżym powietrzu i to niezależnie od pory roku. Maszerować z kijkami może każdy, bez względu na wiek i kondycję. Nordic walking mogą uprawiać osoby z problemami zdrowotnymi. Nie wymaga wydatków - wystarczy kupić kijki.

Nordic Walking dodano: 03.07.2012 11:53

Jak długo powinniśmy ćwiczyć, aby organizm odniósł z tego korzyści?

Jak zachować jak najdłużej zdrowie i sprawność? Pomocny w tym jest ruch. Ideałem jest codzienna dawka aktywności fizycznej – może to być nawet 20 minutowy spacer. A 2-3 razy w tygodniu intensywniejsze ćwiczenia, pływanie lub jazda na rowerze. Do wyboru jest wiele rodzajów ćwiczeń, które można przeprowadzać wg różnych schematów. Ważne, by były dobrane do naszego wieku predyspozycji i stanu zdrowia.

ćwiczenia dodano: 31.08.2011 14:08

Sport a osobowość - jak dopasować najlepszy rodzaj sportu dla siebie?

Sprawdź, jaki sport najbardziej pasuje do twojej osobowości. Nie musisz przecież męczyć się na siłowni, jeśli bardziej odpowiada ci ruch na świeżym powietrzu.

jaki sport uprawiać dodano: 19.11.2013 14:04

Jakie sporty najczęściej uprawia przeciętny Polak?

Jakie sporty najczęściej uprawia przeciętny Polak? Czy lubimy aktywność fizyczną, czy wprost przeciwnie? Co nas kręci? Rower, rolki czy piłka? A może bieganie i pływanie?

aktywność fizyczna Polaków dodano: 25.06.2013 15:48

Jak bezpiecznie ćwiczyć z ciężarkami w domu?

Zamiast chodzić na siłownię, możesz ćwiczyć w domu. W takim przypadku ważne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Chodzi przecież o to, aby ćwiczenia dały ci korzyść. Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie piersi, zaopatrz się w ciężarki, ale możesz w ich charakterze użyć butelek z wodą.

ćwiczenia fizyczne dodano: 17.02.2012 10:49

Jak wzmacniać MIĘŚNIE BRZUCHA?

Masz gruby brzuch? Tak to niestety jest, że dodatkowe kilogramy gromadzą się zwykle w tych najbardziej widocznych miejscach i najczęściej jest to niestety - brzuch. A potem niełatwo się ich pozbyć, ale przecież jest to możliwe. Nadmiernego "bagażu" możesz się pozbyć wykonując proste ćwiczenia.

brzuch dodano: 02.01.2012 14:50

Zagrożenie cukrzycą jak je zmniejszyć? Co zapobiega cukrzycy? Jak się chronić przed cukrzycą?

Cukrzyca jest chorobą podstępną, ponieważ nawet znaczne przekroczenie normy stężenia glukozy we krwi nie daje żadnych dolegliwości. Taki stan może trwać przez wiele lat. Podstępność cukrzycy polega i na tym, że pomimo braku dolegliwości, stopniowo pogarsza się komfort życia chorego.

cukrzyca dodano: 07.10.2014 12:43 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gustav Wagner. Wysoki, przystojny blondyn, bestia

Gustav Wagner - wysoki, przystojny blondyn, czysty Aryjczyk w cywilu był ...

aktywność fizyczna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. aktywność fizyczna. Wszystko na temat aktywność fizyczna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.