porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co może być przyczyną awarii samochodu?

W samochodzie popsuć może się wszystko. Pech chce, że najczęściej psuje się instalacja elektryczna. Zobaczmy, z jakiego powodu najczęściej cierpi samochodowa elektryka i co z tego można naprawić samemu. Alternator, akumulator, reflektory główne, kierunkowskazy, wentylator chłodnicy, dmuchawa, silnik wycieraczek, rozrusznik. Niekiedy istnieje możliwość wymiany wyłącznika elektromagnetycznego na rozruszniku zamontowanym w samochodzie.

alternator dodano: 22.11.2013 21:16

Samochód zimą. Dlaczego akumulator zawodzi?

Przygotowując samochód do zimy, trzeba przede wszystkim sprawdzić kondycję akumulatora. Gdy ścisną mrozy, on jako pierwszy może odmówić posłuszeństwa.

mróz dodano: 29.12.2014 08:41 | odpowiedz (2)

Do czego służy w samochodzie akumulator?

Każdy wie, gdzie jest w aucie akumulator i jak wygląda. Ale czy na pewno wszyscy uświadamiają sobie rolę, jaką spełnia w naszym pojeździe? Mówimy jak działa i do czego służy akumulator samochodowy. Do czego służy w samochodzie akumulator?

alternator dodano: 23.06.2013 11:05

Jak dbać o AKUMULATOR ZIMĄ? Sprawny akumulator na zimę

Na problemy z akumulatorem zimą kierowcy narzekają najczęściej. Chcesz wsiąść do auta i uruchomić silnik z sukcesem, nawet gdy na dworze jest mróz? Odpowiednie dbanie o akumulator i przestrzeganie kilku zasad wydłuży żywotność samochodowej baterii. Podpowiadamy, jak dbać o akumulator samochodowy.

akumulator ładować dodano: 13.11.2012 15:30

Jak sprawdzić AKUMULATOR w samochodzie przed zimą?

Problemy z odpaleniem samochodu zimą, to zazwyczaj wina akumulatora, który nie przepada za mrozem. Ale aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto sprawdzić jego stan przed zimą i odpowiednio o niego zadbać. Jak to zrobić?

akumulator zimą dodano: 05.11.2012 01:25

Jak przedłużyć działanie baterii w laptopie? Jak wydłużyć jej żywotność?

Dużo energii pobiera ekran – by dłużej pracować „na baterii” można zmniejszyć jasność ekranu. Energię zużywają też podpięte do laptopa urządzenia zewnętrzne, nawet myszka, lepiej więc ją odłączyć i korzystać z touch-pada. Mówimy jak przedłużyć czas pracy laptopa.

BATERIA dodano: 03.12.2012 11:50 | odpowiedz (1)

Co zrobić z rozładowanym akumulatorem?

Zima to dla wielu kierowców ogromny problem. Szczególnie, gdy za oknem trzaskają siarczyste mrozy, a twój samochód nie stoi w ciepłym garażu. Codziennie rano wychodząc z domu, zastanawiasz się: odpali czy nie odpali?

auto zima dodano: 06.02.2012 15:30

Jak używać kabli rozruchowych, gdy samochód nie chce zapalić na mrozie?

Ostry mróz to ciężka próba dla akumulatora i instalacji elektrycznej. Odpalenie samochodu na mrozie, na tak zwaną pożyczkę prądu, to najłatwiejszy sposób, by ruszyć z miejsca, gdy rozładuje się bateria. Niezbędne są jednak do tego przewody rozruchowe. Jak należy ich używać?

kable rozruchowe dodano: 25.01.2014 15:37

Jak przygotować auto na mrozy, do zimy? Wiesz, jak samochód uodpornić na zimę?

Właściwe przygotowanie samochodu do zimy pozwoli uniknąć problemów przy jego eksploatacji w czasie zbliżających się mroźnych i śnieżnych miesięcy. Wiele potrzebnych czynności można wykonać samemu bez kosztownej wizyty w warsztacie. Oto kilka cennych porad. Wiesz, jak przygotować auto do zimy?

auto dodano: 26.10.2012 23:47 | odpowiedz (1)

Kiedy wymienić akumulator w samochodzie?

Samochodowy akumulator powinien bez obciążenia dawać napięcie około 13 wolt, po przekręceniu kluczyka wartość napięcia nie powinna spaść poniżej 8-9 woltów. Jeśli pod obciążeniem wahania napięcia są większe, może to świadczyć o jego rozładowaniu lub zużyciu akumulatora.

jak sprawdzić akumulator dodano: 05.02.2012 16:33 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

akumulator szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. akumulator. Wszystko na temat akumulator na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.