porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy odczulanie może pomóc zwalczyć alergię?

Alergia męczy i utrudnia życie, wiele zażywanych na nią leków też nie jest obojętnych dla zdrowia i samopoczucia. Czy uczulenia można się pozbyć raz na zawsze? Pomocne mogą być w tym szczepionki alergenowe używane do odczulania. Co warto o nich wiedzieć?

ALERGIA dodano: 22.09.2011 15:33

Jak sprawdzić czy mamy alergię?

Aby przekonać się, co uczula, trzeba wykonać testy. Ich wynik pozwala też ocenić stopień nasilenia alergii. Testy z krwi Pozwalają oznaczyć przeciwciała IgE dla głównych alergenów pyłkowych, roztoczowych, pleśniowych, zwierzęcych. Najczęściej wykonuje się je dzieciom poniżej 3. roku życia oraz osobom, które mają tak silną alergię, że muszą brać cały czas leki antyhistaminowe. Wskazaniem są nasilone zmiany skórne oraz rozbieżności między wynikiem testów skórnych i wywiadem.

ALERGIA dodano: 17.11.2013 22:57

Na czym polega REAKCJA ALERGICZNA?

Na początku XX wieku tylko 1 proc. społeczeństwa cierpiał na alergiczny nieżyt nosa; dziś wiosną kicha 15-20 proc. Polaków. Co jest tego przyczyną?

astma dodano: 06.02.2013 10:24

Alergiczne zapalenie skóry - jakie są objawy egzemy?

Egzema to zapalenie skóry najczęściej wywołane przez alergeny. Chorobowe zmiany występują w okolicach łokci, nadgarstków, kolan, kostek, na twarzy i klatce piersiowej.

ALERGIA dodano: 25.03.2013 11:10

Alergia na pyłki. Uczulenie na pyłki - podstawowe wiadomości

W końcu możemy się cieszyć piękną, wiosenną pogodą. Przyroda budzi się do życia i rozpoczyna się proces kwitnięcia roślin. Zwykle czujemy się lepiej, ale dla części z nas wiosna to szereg dręczących dolegliwości. Sprawdź, jak sobie poradzić z alergią na pyłki.

ALERGIA dodano: 01.05.2013 19:04

Alergie wiosenne: jakie są objawy kataru siennego?

Późniejsza wiosna to wbrew pozorom dobra wiadomość – dla alergików. Opóźni się nieco pylenie roślin, a co za tym idzie reakcje alergiczne ich organizmów, między innymi w postaci kataru siennego. Jak odróżnić katar sienny od przeziębienia? Jakie są objawy alergii wiosennej?

ALERGIA dodano: 04.04.2013 20:58

Jak może objawiać się WIOSENNA ALERGIA? Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

Wiosna – długo wyczekiwana, w końcu przyszła, a ty, zamiast cieszyć się jej urokami, walczysz z uporczywym katarem? Do tego łzawienie i nieznośne swędzenie oczu właściwie nie pozwalają ci normalnie funkcjonować? To oznacza, że wraz z nadejściem wiosny zaczął się horror dla alergików – pylenie drzew. Jednak podobne objawy podobne do tych, które daje alergia, mogą też towarzyszyć innym chorobom, np. przeziębieniu.

alergik dodano: 26.04.2012 14:55

Co alergik powinien wiedzieć o kalendarzu pyleń? Alergie i pylenia

Alergia na pyłki roślin, czyli inaczej uczulenie na pyłki daje się we znaki alergikom przez cały rok. Niestety wiosną i latem kalendarz pyleń roślin jest szczególnie intensywny. Aktualny kalendarz pylenia roślin dla alergika - sprawdź okresy pylenia najbardziej niebezpiecznych dla alergika roślin.

ALERGIA dodano: 10.05.2013 23:52

Alergia - jakie leki bez recepty?

Według specjalistów obecnie nawet 50 proc. Polaków ma mniej lub bardziej nasilone i widoczne objawy alergii. Co robić, jeśli nas też to dopadnie? Pierwsze objawy możemy leczyć preparatami z apteki, dostępnymi bez recepty. Które z nich są naprawdę skuteczne?

ALERGIA dodano: 15.07.2013 14:07

Jak skutecznie walczyć z alergią? O czym powinien pamiętać alergik?

Skutecznym sposobem na to, aby zniwelować objawy uczulenia, jest unikanie alergenów. Bardzo może pomóc też zmiana diety. Jadłospis alergika powinien być bogaty w produkty zawierające witaminy B5 i E.

ALERGIA dodano: 30.07.2013 18:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Borcuch - kim jest?
Jacek Borcuch - kim jest?

Jacek Borcuch to człowiek kina. Znamy przede wszystkim z filmu ...

ALERGENY szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ALERGENY. Wszystko na temat ALERGENY na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.