porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Alergie wiosenne - alergia a warunki pogodowe. Kiedy jest najmniejsze stężenie pyłków, a kiedy największe?

Uciążliwa alergia na pyłki drzew i traw jest problemem, z którym zmaga się coraz większy procent populacji Europy. Duży wpływ na stężenie pyłków w powietrzu, a co za tym idzie samopoczucie alergików, ma pogoda. Kiedy unikać spacerów? Kiedy wietrzyć mieszkanie? Gdzie jest najmniejsze stężenie pyłków?

ALERGIA dodano: 08.04.2013 06:54

Alergia na pyłki: kalendarze i mapy pylenia. Gdzie znaleźć?

Wiosną i latem wszystkie osoby uczulone na pyłki powinny zapoznać się z mapami i kalendarzami pylenia. Dzięki temu lepiej można zaplanować czas wolny, urlop czy wakacje, gdyż stężenie pyłków, na które mamy alergię, różni się w zależności od regionu.

alergia na pyłki drzew dodano: 10.04.2013 13:13

ALERGIA WIOSENNA. Co pyli w kwietniu?

Kwiecień – bezchmurne niebo, zieleń na ulicach, chciałoby się wyjść na spacer... Dla alergików jednak wiosna to najcięższy czas w roku, zmaganie się z katarem, zapaleniem spojówek, kichaniem i innymi nieprzyjemnymi skutkami uczulenia na pyłki drzew. Co pyli w kwietniu? Jak ograniczyć skutki alergii?

katar sienny dodano: 04.04.2013 17:59

Alergia na pyłki. Uczulenie na pyłki - podstawowe wiadomości

W końcu możemy się cieszyć piękną, wiosenną pogodą. Przyroda budzi się do życia i rozpoczyna się proces kwitnięcia roślin. Zwykle czujemy się lepiej, ale dla części z nas wiosna to szereg dręczących dolegliwości. Sprawdź, jak sobie poradzić z alergią na pyłki.

ALERGENY dodano: 01.05.2013 19:04

ALERGIA WIOSENNA. Jakie są domowe sposoby na wiosenne alergie?

Co roku, w okresie wiosennym i letnim, alergicy muszą stanąć oko w oko z uciążliwymi objawami uczulenia na pyłki drzew i traw. Ciężko się przed nimi obronić, nie każdy zaś decyduje się na leczenie farmakologiczne czy odczulanie. Jak domowymi sposobami poradzić sobie z wiosenną alergią?

alergia leczenie dodano: 04.04.2013 17:39

Czym jest marsz alergiczny?

Suchej skóry czy wyprysków o podłożu alergicznym u niemowlęcia nie wolno lekceważyć. Nie tylko dlatego, że sprawią dziecku ból, a wam zapewnią wiele bezsennych nocy. Zaniedbane, mogą być nawet jedną z przyczyn astmy.

ALERGIA dodano: 13.08.2012 09:34 | odpowiedz (1)

Punktowe testy skórne - jak z ich pomocą diagnozuje się alergię?

Podejrzewasz, że dziecko ma alergię? Można to potwierdzić m.in. z pomocą punktowych testów skórnych.

ALERGIA dodano: 31.12.2013 09:01

Alergia na pyłki. Jak unikać pyłków w okresie największego pylenia?

Alergię można leczyć farmakologicznie lub poddać się odczulania. Najważniejsza jest jednak profilaktyka, czyli unikanie pyłków w okresie ich największego stężenia. Przestrzegając kilku zasad możemy znacznie zmniejszyć skutki alergii na pyłki. Jak unikać pyłków?

ALERGIA dodano: 05.04.2013 16:29

Co alergik powinien wiedzieć o kalendarzu pyleń? Alergie i pylenia

Alergia na pyłki roślin, czyli inaczej uczulenie na pyłki daje się we znaki alergikom przez cały rok. Niestety wiosną i latem kalendarz pyleń roślin jest szczególnie intensywny. Aktualny kalendarz pylenia roślin dla alergika - sprawdź okresy pylenia najbardziej niebezpiecznych dla alergika roślin.

ALERGENY dodano: 10.05.2013 23:52

Alergie wiosenne. Jak pomóc sobie przetrwać alergię? Objawy alergii i leczenie alergii

Jak przetrwać alergie? Unikanie skutków wiosennych alergii wcale nie jest takie proste. Polecamy sprawdzone sposoby na walkę z pyłkami. Czy wiesz, że deszcz jest dla alergika równie groźny jak lekki wiaterek? Sprawdź, jakich sytuacji powinien unikac alergik! Praktyczny poradnik dla wszystkich alergików: jak rozpoznać alergie i określić ich przyczyny, jak pomóc sobie i swojemu dziecku?

ALERGIA dodano: 07.04.2013 17:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

alergia na pyłki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. alergia na pyłki. Wszystko na temat alergia na pyłki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.