porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Nagroda NOBLA 2013: Kiedy rozdanie?

Nazwiska laureatów Nagrody Nobla podawane są tradycyjnie na początku października. Każde innego dnia, o innej porze. Zgodnie z tradycją laureaci odbiorą swoje nagrody dopiero w grudniu.

laureaci nagrody nobla dodano: 04.10.2013 11:17

Gdzie powstał pierwszy w Polsce skansen architektury przemysłowej?

Kompleks siedmiu budynków pofabrycznych połączonych siecią podziemnych tuneli z czasów III Rzeszy został niedawno udostępniony zwiedzającym. To pierwszy w Polsce skansen architektury przemysłowej. Przeczytaj, gdzie się znajduje i co można tam zwiedzić?

architektura przemysłowa dodano: 16.03.2012 16:49

Czym jest NITROGLICERYNA? Jakie ma właściwości?

Ślady nitrogliceryny i trotylu - zdaniem Rzeczpospolitej - odkryto na wraku samolotu TU-154, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Czym jest nitrogliceryna?

 

Ascanio Sobrero dodano: 30.10.2012 10:10

Nagroda NOBLA: Co to za nagroda, za co jest przyznawana, HISTORIA

Nagrody Nobla Królewska Szwedzka Akademia Nauk wręcza od 1901 roku. Wszyscy wiemy, że pomysłodawcą nagrody jest wynalazca dynamitu, Alfred Nobel. Dlaczego ten szwedzki przemysłowiec postanowił wynagrodzić innych naukowców? Jakie kryteria przyznania Nobla ustanowił w testamencie? Przestawiamy historię Nagrody Nobla.

dynamit dodano: 01.10.2014 10:07

Nagroda NOBLA: W ilu dziedzinach przyznaje się nagrodę Nobla?

O nagrodzie Nobla marzą naukowcy i pisarze z całego świata. To wielkie wyróżnienie, podziękowanie za dotychczasowe osiągnięcia i przede wszystkim wiekopomny prestiż. W jakich dziedzinach przyznawana jest słynna nagroda Nobla? Wykonawcy jakich zawodów mogą liczyć na to międzynarodowe uznanie? Mówimy, w ilu dziedzinach przyznawana jest nagroda Nobla.

bank szwecji dodano: 01.10.2014 10:04

Alfred Nobel: kim był, co osiągnął [CIEKAWOSTKI Z ŻYCIA NOBLA]

Alfred Nobel był samotnym bogaczem, który dorobił się na swoich odkryciach. Jego spadkobiercy długo walczyli, by ogromny majątek nie został przeznaczony na słynne Nagrody Nobla. Kim był i jaki był Alfred Nobel?

alfred nobel biografia dodano: 01.10.2014 10:01
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

Alfred Nobel szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Alfred Nobel. Wszystko na temat Alfred Nobel na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.