porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz z jakich przywilejów korzystają polscy ambasadorzy za granicą?

Ambasadorowie naszego kraju pracujący za granicą zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych, a do tego mają służbowy samochód do dyspozycji, bezpłatne leczenie oraz opłaconą naukę swoich dzieci w zagranicznych szkołach. Jakie jeszcze przywileje mają członkowie korpusu dyplomatycznego?

ambasador dodano: 13.03.2013 17:06

Co zrobić, jeśli zostaniesz OKRADZIONY w OBCYM KRAJU? Czy od konsula można otrzymać pomoc finansową?

Jeśli zostaniesz w obcym kraju bez żadnych pieniędzy i kart płatniczych, możesz liczyć na pomoc finansową polskiej placówki dyplomatycznej. Będziesz musiał jednak wszystko zwrócić.

konsulat dodano: 18.08.2012 16:52

Co zrobić, jeśli stracisz PASZPORT albo DOWÓD OSOBISTY za granicą?

Jeśli za granicą zgubisz dokument podróży (paszport bądź dowód osobisty) albo zostanie ci on skradziony, powinieneś niezwłocznie zgłosić się do polskiej placówki konsularnej. A co zrobić, jeżeli w danym kraju Polska nie ma swojego przedstawicielstwa?

europejski dokument podróży dodano: 07.08.2012 18:35

Kiedy potrzebna jest WIZA? Do których państw można pojechać BEZ WIZY, a w których wiza jest wymagana?

Nie do wszystkich państw – nawet europejskich - można wjechać bez wizy. Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, czy nie potrzebujesz wizy i gdzie możesz ją uzyskać.

konsulat dodano: 07.08.2012 18:17 | odpowiedz (1)

Zgubiony paszport. Co zrobić?

Jeśli zgubimy paszport za granicą lub zostanie nam on skradziony, z większości krajów nie wrócimy już do Polski. Co zrobić, by szybko zdobyć nowy paszport i bez problemów powrócić do kraju? Jakich formalności musimy dopełnić?

dokumenty dodano: 01.09.2011 00:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

ambasada szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ambasada. Wszystko na temat ambasada na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.