porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Święto Dziękczynienia - co to za święto? Kiedy jest obchodzone?

Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada. W tym dniu amerykanie spotykają się ze swoimi rodzinami na uroczystym obiedzie. Mówimy o Święcie Dziękczynienia, jego historii i zwyczajach z nim związanych.

święta amerykańskie dodano: 28.11.2013 13:02

Czy Tim Pawlenty będzie wiceprezydentem USA? Kim jest?

Timothy "Tim Pawlenty ”w wypadku zwycięstwa w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych Mitta Romneya jest jednym z głównych kandydatów do objęcia stanowiska wiceprezydenta. Kim jest polityk o swojsko brzmiącym nazwisku?

barack obama dodano: 10.07.2012 12:59

Jak stare zdjęcie ożywiło legendę Amelii Earhart? Dziwne losy legendy lotnictwa

Zdjęcie pochodzi z roku 1937, nie wiadomo kto je zrobił, ale wiadomo, że zrobiono je w okolicach atolu Nikumaroro. Przedstawia lecący samolot Lockheed z Amelią Earhart. Kiedy trafiło do amerykańskich mediów wybuchła sensacja.

Amelia Earhart dodano: 12.04.2012 23:32

Gorączka złota: historia i przebieg

Na temat tego niezwykłego epizodu w dziejach Ameryki Północnej powstały niezliczone, w tym klasyczne już filmy czy książki. Dramatyczne wydarzenia czasów Gorączki Złota nielicznym przyniosły fortunę, a wielu biedę, bankructwo lub śmierć. Jak to się zaczęło i kiedy się skończyło?

Amerykanie dodano: 08.03.2016 10:30

Co wiemy o książce Śmierć i życie wielkich miast Ameryki Jane Jacobs?

„Śmierć i życie wielkich miast Ameryki” Jane Jacobs to jedna z najważniejszych pozycji na temat architektury i miasta opublikowana w XX wieku. Mamy już polskie wydanie!

architektura dodano: 15.05.2015 12:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

Ameryka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Ameryka. Wszystko na temat Ameryka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.