porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Analiza wody z kranu – co musisz sprawdzić, zanim się jej napijesz?

Twoje dziecko pije wodę prosto z kranu? Pamiętaj, że zanim zaczniesz pić wodę z kranu, trzeba najpierw sprawdzić, czy nie ma w niej bakterii. Czasem woda kranowa wymaga uzdatnienia, a czasem może okazać się, że w ogóle nie nadaje się do spożycia bez przegotowania.

filtrowanie wody dodano: 09.06.2016 13:16

Woda twarda, miękka, czysta, zanieczyszczona? Jak sprawdzić jaką mamy wodę?

Zanim zacznie się korzystać ze studni powinno się przeprowadzić analizę pobieranej z niej wody. Później, w okresie eksploatacji, warto robić taką analizę przynajmniej raz w roku, ponieważ w trakcie użytkowania jakość wody może się pogorszyć. Kto bada wodę, kto orzeka o tym czy jest zdatna do picia?

badania bakteriologiczne dodano: 23.05.2012 12:36

Jak uzdatniać wodę z własnej studni?

Filtr lub filtry do uzdatniania wody dobiera się do rodzaju zanieczyszczeń i ich stężenia w wodzie. Potrzebna jest do tego przeprowadzona wcześniej analiza wody. Urządzenia można próbować dobrać samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowca.

filtr dodano: 17.05.2012 12:06

Jak chronić instalację wodną przed LEGIONELLĄ? Dlaczego trzeba to robić?

W otoczeniu człowieka bakterie Legionella rozwijają się w sieci wodociągowej, w instalacjach zimnej i ciepłej wody, w zbiornikach i wodnych urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz w podgrzewaczach wody. Komórki bakterii potrafią przeżyć w instalacjach do trzech lat.

bakteria Legionella dodano: 28.05.2012 13:51

ANALIZA WODY. Dlaczego jest potrzebna? Co powiedzą nam badania wody?

Jeśli chcemy mieć pewność, że woda, którą pijemy, nie jest szkodliwa i nadaje się do picia oraz bezpiecznego używania w gospodarstwie domowym, powinniśmy ją zbadać. Oto, czego możemy się dowiedzieć z analizy wody.

badanie bakteriologiczne wody dodano: 28.05.2012 13:37
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

analiza wody szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. analiza wody. Wszystko na temat analiza wody na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.