porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kim jest Andrzej Wajda?

Andrzej Wajda 6 marca ma urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życiorysu i filmografii tego znanego reżysera, oraz dowiedzieć się o jego największych sukcesach. Mówimy więcej o legendzie polskiej kinematografii. Poznaj sylwetkę Andrzeja Wajdy.

brzezina dodano: 06.03.2012 20:09

Kto gra Lecha Wałęsę w filmie Andrzeja Wajdy "My, naród Polski"? Robert Więckiewicz czy poradzi sobie z rolą?

W filmie reżysera Andrzeja Wajdy w rolę Lecha Wałęsy wciela się aktor znany z ról gangsterów i bandziorów. Byłego prezydenta gra Robert Więckiewicz! O rolę Wałęsy walczyło kilku aktorów. Ostateczny pojedynek rozegrał się między Borysem Szycem, Robertem Chyrą i Robertem Więckiewiczem właśnie.

Andrzej Grabowski dodano: 02.01.2012 18:24

Jakie polskie filmy znane są na całym świecie?

Co roku po Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni słyszymy, że polskie kino właśnie się odrodziło. Jednak coraz trudniej w to uwierzyć. Na liście filmowych przebojów wszech czasów wciąż królują filmy sprzed lat. Hity ostatnich sezonów zapewne zostaną szybko zapomniane. Przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych polskich filmów przypominający, że Polacy potrafią robić filmy i dzieła naszych reżyserów są cenione na całym świecie.

ARCYDZIEŁA POLSKIEGO FILMU dodano: 19.01.2012 15:51

Kim jest ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI? Kogo zagra w filmie Andrzeja Wajdy WAŁĘSA?

Zbigniew Zamachowski pojawi się w obsadzie filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zagra w nim Nawiślaka, pracownika SB.

AKTOR dodano: 23.01.2012 17:02

Kim jest Andrzej Wajda? Jakie są jego plany zawodowe?

Czy wiecie, że Andrzej Wajda, twórca takich hitów, jak "Ziemia obiecana" czy "Katyń", zabiera się za kolejne filmy? Co słychać u jednego z najwybitniejszych twórców filmów polskich, laureata Oskara?

film dodano: 13.10.2011 11:14

Jak ELŻBIETĘ CZYŻEWSKĄ pamiętają przyjaciele? Jakie sekrety ukryte są w premierowej książce o "polskiej Marilyn Monroe"?

Elżbieta Czyżewska, nazywana "polską Marilyn Monroe" i "Cybulskim w spódnicy", to aktorka kontrowersyjna i wybitnie zdolna, kochana i nienawidzona, która wciąż budzi w pamięci przyjaciół huragan emocji. Co mówią o niej jej bliscy i ludzie, którzy ją znali? Przeczytaj w książce  Izy Komendołowicz "Elka" (premiera 25 stycznia 2012 roku).

Agnieszka Holland dodano: 16.01.2012 08:20

Dlaczego to będzie fatalny rok dla Roberta Więckiewicza? Robert Więckiewicz to Wałęsa idealny

Dlaczego to będzie fatalny rok dla Roberta Więckiewicza? To jeden z najlepszych, najpopularniejszych i najbardziej zapracowanych aktorów polskich. Gra w naszych najważniejszych filmach. Paradoksalnie to może zniszczyć karierę Roberta Więckiewicza. Robert Więckiewicz to Wałęsa idealny

Agnieszka Holland dodano: 17.01.2012 08:52

Dlaczego Andrzej Wajda trafił do szpitala? Czy reżyser ma problemy z sercem?

Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów - Andrzej Wajda - trafił do szpitala. 87 letni reżyser miał na zachodzie Niemiec pokazywać film "Katyń" niemieckiej publiczności.

problemy Andrzeja Wajdy dodano: 26.04.2013 14:00

Kim jest KRYSTYNA JANDA, która świętuje 60 -te urodziny, właścicielka Teatru POLONIA? Co osiągnęła, jakie największe role, przedstawienia i książki?

Krystyna Janda 18 grudnia skończyła 60 lat. Jak rozwijała się kariera jednej z najbardziej znanych aktorek w Polsce?

Człowiek z marmuru dodano: 18.12.2012 09:54

Ile razy polskie filmy były nominowane do Oscara?

Polskie filmy nie mają szczęścia w konkurencji z innymi dziełami obcojęzycznymi przy okazji walki o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Mówimy, ile razy polskie filmy były nominowane do słynnej nagrody.

Jerzy Antczak dodano: 23.01.2014 10:25
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Natalia Kukulska – kim jest? KARIERA, RODZINA
Natalia Kukulska – kim jest? KARIERA, RODZINA

Natalia Kukulska to gwiazda, której nie trzeba przedstawiać! Córka Anny ...

Andrzej Wajda szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Andrzej Wajda. Wszystko na temat Andrzej Wajda na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.