porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Po co nam kwas foliowy? Dlaczego nie możemy bez niego żyć?

Jeśli ci się wydaje, że kwas foliowy potrzebny jest tylko kobietom planującym ciążę, to się mylisz. Potrzebujemy go wszyscy, niezależnie od wieku i płci, aby zachować dobre samopoczucie. Zmniejsza ryzyko rozwoju wielu schorzeń, m.in. miażdżycy i anemii. Wpływa korzystnie na nastrój i pracę mózgu.

kwas foliowy dodano: 28.08.2012 11:20 | odpowiedz (7)

Czy pyłek kwiatowy jest dobry na anemię?

Pyłek kwiatowy zwiększa poziom hemoglobiny we krwi, dzięki temu poprawia skład krwi. A to się przekłada na większy apetyt u dzieci anemicznych i ogólną poprawę funkcjonowania organizmu dziecka, które dotąd było osłabione i nie miało apetytu.

brak apetytu dodano: 14.11.2011 10:38

Niedobór żelaza - jakie badania wykonać? Anemia - jakie objawy i badania?

Jesteś osłabiony, blady, wypadają ci włosy i nie możesz się skoncentrować? Warto zbadać poziom żelaza we krwi.

anemia leczenie dodano: 19.05.2013 20:54

Witamina C - czy na pewno bezpieczna? Kiedy szkodzi, a kiedy jest niezbędna?

Witamina C nieodmiennie towarzyszy zdrowiu i chorobie. Łykamy ją „na pomoc”, „na wszelki wypadek” i „na zapas”. Zrobiła zawrotną karierę. Do tego stopnia, że człowiek ślini się na widok żółtej tabletki. Tylko, czy słusznie?

choroby dodano: 08.05.2013 07:06

Dlaczego DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ?Jak przekonać niejadka do jedzenia?

W każdej rodzinie może nadejść czas, gdy dziecko ze wstrętem będzie odwracać się od sałatki, a na propozycję obiadu odpowiadać: „nie chcę”. Gdzie szukać przyczyn braku apetytu i jak przekonać grymaśnika do jedzenia?

anoreksja dodano: 21.02.2012 09:15

BIAŁACZKA U DZIECI. Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Białaczka, czyli nowotwór krwi jest nowotworem stosunkowo często występującym u dzieci, przeważnie w wieku 3-5 lat. Ten typ raka ma wiele odmian, u najmłodszych przeważnie pojawia się ostra białaczka limfoblastyczna. Jej pierwsze objawy przypominają przeziębienie.

białaczka limfatyczna dodano: 13.03.2012 23:45

Niedobór żelaza - jakie badania?

Nie przeocz objawów niedoboru żelaza, które można łatwo rozpoznać po ciągłym zmęczeniu, bladości, łamliwych paznokciach i wypadaniu włosów. Sygnałem są także uporczywe zajady tworzące się w kącikach ust. Brak żelaza może spowodować anemię.

niedobór żelaza dodano: 15.11.2013 07:03

Czy wiesz, dlaczego żelazo jest ważne dla naszego zdrowia? ŻELAZO W DIECIE

Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Brak żelaza może powodować obniżenie sprawności umysłowej, pogorszenie koncentracji i pamięci oraz zdolności uczenia się, a także gorszą sprawność i koordynację psychoruchową.

ćwiczenia dodano: 26.11.2012 23:03

Anemia - co to za choroba, jak się objawia i jak wygląda leczenie?

Zdarza się, że zrzucając złe samopoczucie na karb wiosennego przesilenia, przeoczymy groźną chorobę. Przeczytaj, co to jest anemia i jak ją rozpoznać.

anemia czy przemęczenie dodano: 11.04.2013 11:03

BIAŁACZKA – jakie PRZYCZYNY, przebieg, LECZENIE?

Białaczkę leczy się poddając chorych chemioterapii oraz przeszczepiając szpik. Problemem jest nadal leczenie ostrej białaczki limfocytowej, która mimo stosowania nowoczesnych leków nowej generacji i przeszczepów nie daje się wyleczyć - pacjenci żyją z nią ok. 5 lat. Na czym polega leczenie raka krwi? Co to są leki celowane?

Andrzej Darski dodano: 12.03.2012 23:38
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez ...

anemia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. anemia. Wszystko na temat anemia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.