porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kto z polskich artystów protestuje przeciwko ACTA?

Choć ACTA ma chronić prawa autorów i wykonawców większość z nich, także w naszym kraju jest przeciwko wejściu w życie tej umowy. Zbigniew Hołdys i Krzysztof Cugowski jako jedni z pierwszych przyznali, że chcą podpisania ACTA. 

ACTA co to jest dodano: 30.01.2012 15:34

Zawieszenie ratyfikacji ACTA. Co oznacza BRAK RATYFIKACJI? Czy wszystko zostaje jak było?

Nie ma w prawie czegoś takiego jak wstrzymanie prac nad ratyfikacją. Można natomiast się wycofać z umowy. Ale tego premier nie obiecał. Słowa premiera Donalda Tuska o wstrzymaniu prac nad ratyfikacją ACTA jest według prawników nic nie znaczącą obietnicą. Wszystko zostało jak było.

ACTA dodano: 17.02.2012 07:40

ACTA - CO TO JEST? Na czym polega umowa handlowa ACTA? Czy ACTA ogranicza WOLNOŚĆ w internecie?

ACTA rozpala ogromne emocje, nie tylko w internecie. ACTA Anti-Counterfeiting Trade Agreement, umowa handlowa, której głównym założeniem jest walka z piractwem w sieci i ochrona właśności intelektualnej. Co to jest ACTA? Dlaczego internauci przekonują, że porozumienie, które Polska podpisała 26 stycznia 2012 roku narusza wolność w internecie?

ACTA dodano: 23.02.2012 22:57 | odpowiedz (42)

Co grozi za ŚCIĄGANIE PLIKÓW bez praw autorskich i ich rozpowszechnianie?

Mało kto wie co teraz grozi za ściąganie filmów czy gier z Internetu. Czy ACTA coś zmieni? Co grozi za nielegalne ściąganie plików z internetu. Ściągaj filmy za darmo, korzystaj z darmowych programów do ściągania... - czym to grozi?

 

ACTA dodano: 13.02.2012 09:21 | odpowiedz (1)

Anonymous, Polish Underground, użytkownicy Facebooka. Kto i jak protestuje przeciwko ACTA?

Protesty przeciwko ustawom ACTA, SOPA czy zamknięciu serwisu Megaupload przybierają na sile. Ich główną areną jest Internet, a protestujący stosują różne metody, od legalnych po partyzanckie. Dowiedz się więcej o tym, kto i jak protestuje.

ACTA dodano: 01.02.2012 10:14 | odpowiedz (3)

Co oznacza maska, którą noszą protestujący przeciwko ACTA?

Dla wielu ludzi maska, którą noszą protestujący na ulicach przeciwko ACTA, to tylko rekwizyt z filmu „V jak Vendetta”. Jednak jej historia jest o wiele dłuższa i bardziej skomplikowana.

ACTA dodano: 07.02.2012 07:19

Cenzura w Internecie? Jak radzą sobie z nią hakerzy

Międzynarodowe porozumienie handlowe ACTA, służące walce z piractwem może doprowadzić do cenzury Internetu. Wątpliwości odnośnie projektu zgłosiła już Polska Izba Telekomunikacji i Informatyki. Dlaczego ACTA wzbudza tyle kontrowersji na całym świecie?

 

 

ACTA dodano: 06.01.2015 10:59 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]

Janusz Korwin-Mikke od lat budzi wiele kontrowersji w świecie polityki ...

Anonymous szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Anonymous. Wszystko na temat Anonymous na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.