porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BULIMIA. Jak rozpoznać i leczyć BULIMIĘ? Jakie są pierwsze objawy choroby?

Bulimia to jedno z najpoważniejszych (obok anoreksji) zaburzeń odżywiania. Nieleczona jest bardzo groźna dla zdrowia, może prowadzić nawet do śmierci. Ostatnimi czasy liczba zachorowań na bulimie gwałtownie rośnie, dlatego warto wiedzieć,  jakie są jej pierwsze symptomy.

bulimia dodano: 12.09.2013 13:24

Dlaczego DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ?Jak przekonać niejadka do jedzenia?

W każdej rodzinie może nadejść czas, gdy dziecko ze wstrętem będzie odwracać się od sałatki, a na propozycję obiadu odpowiadać: „nie chcę”. Gdzie szukać przyczyn braku apetytu i jak przekonać grymaśnika do jedzenia?

anemia dodano: 21.02.2012 09:15

Anoreksja - jak rozpoznać zaburzenia odzywiania?

Anoreksja to inaczej jadłowstręt psychiczny. Osoba dotknięta tym schorzeniem cierpi na obsesyjny lęk przed przytyciem i jest gotowa zrobić wszystko, by zrzucić wagę.

jadłowstręt dodano: 11.07.2016 11:16

Typy anoreksji - poznaj 2 typy anorektycznych zaburzeń odżywiania.

Anoreksja to inaczej jadłowstręt psychiczny. Osoby zmagające się z tym problemem, obsesyjnie odchudzają się i mimo wychudzenia wciąż uznają się za zbyt grube. Lekarze dostrzegają dwa główne typy osób chorych na anoreksję.

anoreksja bulimiczna dodano: 11.07.2016 11:30

Co to jest ANOREKSJA, BULIMIA, KOMPULSYWNE JEDZENIE i kto jest na nie narażony?

Zaburzenia odżywiania są chorobą i wymagają konsultacji z lekarzem. Niestety, problem ten długo jest bagatelizowany zarówno przez chorego, jego bliskich, jak i lekarzy pierwszego kontaktu. Tymczasem ludzi z problemami z odżywianiem przybywa – na zaburzenia tego typu zapadają nie tylko dorośli, ale i młodzież oraz dzieci. Wśród chorych przeważają osoby młode w okresie dojrzewania lub wchodzące w dorosłe życie i płeć, mimo stereotypów, nie ma tu żadnego znaczenia.

bulimia dodano: 03.09.2013 13:08

Czym jest ORTOREKSJA, jakie są objawy?

Obecna od kilku lat moda na zdrowe, ekologiczne żywienie jest bardzo aprobowana przez lekarzy i dietetyków. Zwracanie uwagi na to, co jemy, jest bardzo ważne, jednak, jeśli przesadzimy może być niebezpieczne. Co to jest ortoreksja? Jakie są jej objawy?

bulimia dodano: 18.11.2013 09:33 | odpowiedz (4)

Nutridrink - co to, czy pomaga chorym przytyć, ile kosztuje?

Problemy z figurą i kondycją to nie tylko nadwaga. Wiele osób, zwłaszcza tych unieruchomionych przez chorobę, ma problemy z przytyciem i utrzymaniem właściwej wagi.

niedożywienie dodano: 12.07.2015 18:56

Nie waż się: o czym jest książka?

Czy późny literacki debiut może być udany? Okazuje się, że tak. Udowadnia to Jolanta Czarkwiani, urodzona w 1961 roku lekarka. Mieszkająca w Warszawie autorka właśnie zadebiutowała powieścią „Nie waż się”.

Jolanta Czarkwiani dodano: 12.06.2015 09:24

Na czym polega autodestrukcja?

Świadome działanie na swoją szkodę – od rzucania samemu sobie kłód pod nogi po próby samobójcze – w psychologii nazywa się autodestrukcją. Co warto o niej wiedzieć?

autodestrukcja dodano: 13.05.2015 17:33

Co to jest PRO ANA? Dowiedz się, dlaczego ten ruch jest bardzo szkodliwy!

Anoreksja to choroba. Według wszelakich norm należy z nią walczyć, aby nie wyniszczać swojego organizmu. Jednak organizacja PRO ANA przekonuje, że wychudzone kobiety nie są chore, a szczęśliwe. Czym jest PRO ANA i czym się charakteryzuje?

anorektyczki dodano: 03.09.2013 12:23 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

anoreksja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. anoreksja. Wszystko na temat anoreksja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.